„Promocja marki innowacyjnych MŚP – Expo 2025 Japonia". Sprawdź, na co możesz przeznaczyć dofinansowanie

PARP
„Promocja marki innowacyjnych MŚP – Expo 2025 Japonia

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski mają szansę na promocję swojej innowacyjnej marki dzięki wsparciu w ramach działania „Promocja marki innowacyjnych MŚP – Expo 2025 Japonia” finansowanego z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Program oferuje dofinansowanie m.in. na udział w targach międzynarodowych oraz misjach gospodarczych, umożliwiając firmom dotarcie do nowych rynków i nawiązanie kluczowych kontaktów biznesowych.

Nabór „Promocja marki innowacyjnych MŚP – Expo 2025 Japonia” to inicjatywa organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, której celem jest wsparcie polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w budowaniu rozpoznawalności ich marek produktowych na rynkach międzynarodowych. Wystawa Światowa Expo 2025 w Osace to jedno z najważniejszych globalnych wydarzeń gospodarczych, które stanowi wyjątkową platformę do prezentacji innowacyjnych produktów i usług.

W naborze mogą wziąć udział mikro-, małe i średnie firmy, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Profil działalności musi być zgodny z tematyką targów, w których firma zamierza wziąć udział oraz wpisywać się w jeden z sektorów gospodarki wskazanych w „Programie promocji o charakterze ogólnym w związku z udziałem Polski w Światowej Wystawie EXPO 2025 w Osace, Kansai w Japonii”. Są to sektory: medyczny i farmaceutyczny; budowy i wykańczania budowli; elektroniki profesjonalnej, mikroelektroniki i fotoniki; zielonych technologii (OZE, GOZ), IT/ICT, przemysłu kreatywnego/gaming; kosmetyczny, spożywczy, pojazdów szynowych.

Projekt ma dotyczyć promocji marki produktowej Wnioskodawcy.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

W ramach naboru „Promocja marki innowacyjnych MŚP – Expo 2025 Japonia” przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na działania promocyjne:

  • udział wnioskodawcy w charakterze wystawcy w wydarzeniach targowych wskazanych w Programie promocji;
  • wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem wnioskodawcy w wydarzeniach targowych w charakterze zwiedzającego lub seminariach/konferencjach branżowych w czasie trwania misji odbywających się na rynkach docelowych wskazanych w Programie promocji, tj. Japonia, Korea Południowa, Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos, Kambodża;
  • kampanie promocyjne ukierunkowane na rynki docelowe wskazane w Programie promocji;
  • misja wyjazdowa na Polsko-Japońskie Forum Eksportowe (20.05.2025 r.);
  • misja wyjazdowa na Polsko-Japońskie Forum Inwestycyjne (30.09.2025 r.).

Jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania?

  • koszty wynajmu, budowy i obsługi stoiska wystawowego podczas uczestnictwa przedsiębiorstwa w danych targach lub danej wystawie;
  • koszty podróży służbowych pracowników uczestniczących w targach, misjach gospodarczych, w tym misjach na fora gospodarcze (według stawki jednostkowej);
  • koszty przygotowania i przeprowadzenia kampanii promocyjnej ukierunkowanej na rynki docelowe wskazane w Programie promocji;
  • koszty pośrednie (7% kwalifikowalnych bezpośrednich kosztów projektu).

UWAGA! Wydatki planowane do poniesienia w ramach projektu i przewidziane do objęcia wsparciem powinny być opisane w sposób pozwalający na ich jednoznaczną identyfikację, a także przyporządkowane do odpowiednich kategorii wydatków. Wnioskodawca musi przedstawić we wniosku o dofinansowanie informacje w zakresie:

  1. dla wydatków rozliczanych na podstawie faktycznie poniesionych kosztów – sposobu kalkulacji poszczególnych wydatków w odniesieniu do każdego rodzaju wydatku oraz wskazania źródeł danych, na podstawie których określono kwoty poszczególnych wydatków, opisu i uzasadnienia ich wysokości,
  2. dla wydatków ponoszonych na podstawie stawek jednostkowych – liczby stawek jednostkowych związanych z liczbą pracowników, którzy wezmą udział w poszczególnych wyjazdach.

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów znajdują się na stronie naboru w zakładce Dokumenty „Przewodnik kwalifikowalności wydatków”.

Expo 2025, którego hasło przewodnie brzmi „Projektowanie przyszłego społeczeństwa dla naszego życia”, stwarza przestrzeń do zaprezentowania technologii, które mają realny wpływ na poprawę jakości życia na całym świecie. Ma ono podkreślać zbliżenie narodów i ludzi poprzez współpracę na skalę globalną i ponad wszelkimi podziałami na rzecz dobrego życia oraz lepszego jutra.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się na stronie PARP.

PARP
Poprzedni artykuł
Dobre praktyki w zakresie GOZ i warsztaty transformacji cyrkularnej dla biznesu
Webinarium PAIH: Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii - Expo 2025 Osaka, Kansai. Branża gamingowa
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO