← Strona główna Grupy PFR

Akademia Przyszłości

W 2019 roku Fundacja PFR została partnerem programu „Akademia Przyszłości”. Akademia Przyszłości powstała po to, aby dzieci z trudnościami w szkole, z niską samooceną zaczęły radzić sobie samodzielnie z przeciwnościami, by przełamywały bariery i skutecznie dążyły do realizacji marzeń.Mali studenci otrzymują w Akademii prezent na całe życie – wiarę w siebie, poczucie sprawczości i śmiałe spojrzenie w przyszłość. Przez cały rok w trakcie indywidualnych spotkań opartych o autorską metodologię, dziecko pod opieką swojego tutora-wolontariusza pracuje nad odbudowaniem wiary w siebie, odkrywaniem swoich mocnych stron i prawdziwego potencjału. W roku szkolnym 2019/20 program ma pomóc 1850 dzieciom. Oprócz finansowania działań związanych z przeprowadzaniem programu Fundacja przekazała dzieciom 2500 egzemplarzy książek „Świat Pieniądza” służących edukacji ekonomicznej dzieci. W oparciu o tę publikację powstaje program edukacyjny, który pomoże dzieciom od najmłodszych lat w zrozumieniu wartości pieniądza.

Go4Poland

W roku 2019 Fundacja PFR zaangażowała się w program stażowy Go4Poland organizowany przez Fundację GPW.

Celem Programu jest pokazanie polskim studentom uczącym się za granicą, że praca w polskich instytucjach może być atrakcyjna pod względem rozwoju, prestiżu oraz finansów. Go4Poland w ten sposób zachęca do powrotu do kraju po zakończeniu studiów, aby ten najwartościowszy z zasobów – ludzki – wrócił do korzeni i wspólnie budował potencjał naszego kraju. Programowi towarzyszy wiele warsztatów dla studentów, prowadzonych przez polskich ekspertów z różnych dziedzin.

Rejs Mentoringowy

Dla tych, którzy marzą o studiach zagranicznych, a nie bardzo wierzą w swoje siły, powstał program w formie Rejsu mentoringowego, odbywającego się w pięknej scenerii Wielkich Jezior Mazurskich, w duchu żeglarskiej współpracy.

W rejsie udział wzięli także absolwenci zagranicznych uczelni oraz mentorzy, którzy dzielili się z uczestnikami wiedzą dotyczącą procesu kwalifikacji na zagraniczne uczelnie. Fundacja PFR wsparła tę inicjatywę w 2019 roku. Kwalifikacje stypendialne przeprowadzone zostały w całej Polsce. Uczestnicy zakończyli program z przekonaniem, że na studia zagraniczne nie trudno jest się dostać a przy odrobinie determinacji można zorganizować sobie pobyt za granicą podczas studiów.

Uniwersytet Sukcesu

Fundacja PFR wsparła program Fundacji Digital University – Uniwersytet Sukcesu. To darmowy program edukacyjno-zawodowy kierowany do dziewcząt w przedziale wiekowym 17-24 lata, które są lub były wychowankami domów dziecka, pochodzą z rodzin zastępczych bądź ubogich albo objęte są opieką świetlic środowiskowych.

Program ma pomóc im wejść na rynek pracy, poprzez nabycie nowych umiejętności (zarówno technicznych jak i komunikacyjnych). W skład programu wchodzą wystąpienia motywacyjne, warsztaty technologiczne, zajęcia z bezpieczeństwa w sieci, doradztwo zawodowe, spotkania z ekspertami i wiele innych. Fundacja PFR wsparła program nie tylko finansowo – zespół Fundacji przeprowadził dla dziewcząt warsztat pod nazwą „Lekcja stylu”, podczas którego uzupełniono wiedzę uczestniczek na temat zasad ubioru w sytuacjach biznesowych, podczas rozmów rekrutacyjnych itp.

Fundacja PFR partnerem Global Impact Challenge

Fundacja PFR została partnerem międzynarodowego konkursu dla innowatorów, który w 2018 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce. Global Impact Challange jest najważniejszym konkursem organizowanym przez Singularity University. Zwykle odbywa się w ponad 70 krajach.

Uczestnicy mieli niezwykle ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie miliarda ludzi w ciągu dekady. Zwycięzcy konkursu pojechali na 10 tygodni do Doliny Krzemowej do NASA na program inkubacyjny, gdzie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych naukowców. Po powrocie kontynuowali projekt w Polsce.

Ten konkurs jest wyjątkowy, bo umożliwia najśmielszym innowatorom pracę nad rozwojem swojego pomysłu pod okiem futurologów wielkości Ray’a Kurzweila

– powiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Działając w Fundacji PFR dajemy impuls i siłę do wzrostu osób indywidualnych oraz całych społeczności, przez co aktywnie kształtujemy nasze otoczenie. W tym celu wspieramy wartościowe inicjatywy edukacyjne, takie jak Global Impact Challange. Inspirujemy i pomagamy formować przyszłych innowatorów i pionierów. Dolina Krzemowa czeka na polskich wizjonerów!

Akademia Private Equity

Akademia Private Equity to projekt organizowany przez Klub Inwestora – koło naukowe zrzeszające studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ideą Akademii było szerzenie wiedzy wśród studentów zainteresowanych funduszami private equity, venture capital oraz fuzjami i przejęciami.

Fundacja PFR została partnerem dziewiątej edycji Akademii. Podczas warsztatów trwających trzy dni uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę z czterech obszarów tematycznych: private equity, venture capital, fuzje i przejęcia oraz prawo.

Warsztaty i case study były prowadzone przez profesjonalistów z  PFR Ventures, funduszy PE/VC, kancelarii prawnych oraz firm doradczych. Temat pt. „Rola PFR Ventures jako największego w Europie Środkowo-Wschodniej funduszu funduszy” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników Akademii.

Fundacja PFR nieustannie działa aktywnie w obszarze edukacji, wspierając wartościowe inicjatywy kierowane m.in. do młodzieży i studentów. Dzieląc się ekspercką wiedzą i szerząc najlepsze rynkowe praktyki, pomagamy kształcić przyszłe kadry profesjonalistów polskich instytucji finansowych oraz rynku venture capital.