← Strona główna Grupy PFR

Fundacja PFR partnerem Global Impact Challenge

Fundacja PFR została partnerem międzynarodowego konkursu dla innowatorów, który w tym roku zostanie po raz pierwszy zorganizowany w Polsce. Global Impact Challange jest najważniejszym konkursem organizowanym przez Singularity University. W tym roku odbędzie się w ponad 70 krajach.

Uczestnicy mają niezwykle ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie miliarda ludzi w ciągu dekady. Zwycięzcy konkursu pojadą  na 10 tygodni do Doliny Krzemowej do NASA na program inkubacyjny gdzie wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych naukowców. Po powrocie będą kontynuować projekt w Polsce.

Ten konkurs jest wyjątkowy, bo umożliwia najśmielszym innowatorom pracę nad rozwojem swojego pomysłu pod okiem futurologów wielkości Ray’a Kurzweila

– powiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Działając w Fundacji PFR dajemy impuls i siłę do wzrostu osób indywidualnych oraz całych społeczności, przez co aktywnie kształtujemy nasze otoczenie. W tym celu wspieramy wartościowe inicjatywy edukacyjne, takie jak Global Impact Challange. Inspirujemy i pomagamy formować przyszłych innowatorów i pionierów. Dolina Krzemowa czeka na polskich wizjonerów!

Wielki finał konkursu odbył się 24-25 maja 2018 r. w Warszawie.

 

Akademia Private Equity


Akademia Private Equity to projekt organizowany przez Klub Inwestora – koło naukowe zrzeszające studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ideą Akademii jest szerzenie wiedzy wśród studentów zainteresowanych funduszami private equity, venture capital oraz fuzjami i przejęciami.  

Fundacja PFR została partnerem tegorocznej, dziewiątej już edycji Akademii. Podczas warsztatów trwających trzy dni uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę z czterech obszarów tematycznych: private equity, venture capital, fuzje i przejęcia oraz prawo.

Warsztaty i case study były prowadzone przez profesjonalistów z  PFR Ventures, funduszy PE/VC, kancelarii prawnych oraz firm doradczych. Temat pt. „Rola PFR Ventures jako największego w Europie Środkowo-Wschodniej funduszu funduszy” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników Akademii.

Fundacja PFR działa aktywnie w obszarze edukacji, wpierając wartościowe inicjatywy kierowane m.in. do młodzieży 
i studentów. Dzieląc się ekspercką wiedzą i szerząc najlepsze rynkowe praktyki, pomagamy kształcić przyszłe kadry profesjonalistów polskich instytucji finansowych oraz rynku venture capital.

Warunki RODO

Warunki RODO