← Strona główna Grupy PFR

Szkoła Pionierów PFR

Co musisz wiedzieć?

 • Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny dla przyszłych polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów
 • Trzy tygodnie warsztatów w Warszawie we współpracy z partnerami i tydzień szkolenia realizowanego w University of Cambridge
 • Stypendium pokrywa wszystkie koszty szkolenia w Cambridge oraz wyżywienia podczas warsztatów
 • Organizator: PFR; Partner Strategiczny: Allegro.pl; Partner Główny: TDJ; Partner Społeczny: Fundacja PFR

Edukacja przez wyzwania

Najskuteczniejszy sposób na zdobycie nowych umiejętności to znalezienie rozwiązań dla konkretnych problemów. Wraz z partnerami merytorycznymi programu postawimy Cię przed wyzwaniami, które zwiększą Twoje kompetencje.

Mentoring peer-to-peer

Szkoła Pionierów PFR jest oparta o pracę zespołową i wzajemne doskonalenie w gronie uczestników. Dzięki wspólnej ocenie wykonanych prac i  wymianie konstruktywnych uwag, prowadzimy do budowania kultury wysokiego kapitału społecznego.

Personalny plan rozwoju

Każda osoba ma swoją indywidualną miarę postępu. Aplikując do programu, przygotujesz plan, który pomoże nam w zrozumieniu Twojej ścieżki rozwoju osobistego i wynikających z niej potrzeb.

Kształcenie przez praktyków

Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych, uznanych na rynku profesjonalistów. Stawiamy na branżową wiedzę firm, które tworzą najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Szkolenie w Cambridge

Program obejmuje tygodniowe szkolenie przygotowane przez ekspertów uznanego na świecie University of Cambridge. Wybierz ścieżkę branżową: internet rzeczy i sztuczna inteligencja lub inteligentne miasto i czyste technologie.

Klub Pionierów

Prezentacja przed inwestorami na gali finałowej to nie koniec programu. Alumni dołączą do Klubu Pionierów, który zintegruje i utrzyma sieć nowych kontaktów z liderami zmiany technologicznej.

Co zyskasz?

Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny dla przyszłych polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów. Dzięki 3-tygodniowym warsztatom prowadzonym we współpracy z partnerami w Warszawie oraz tygodniowemu szkoleniu realizowanemu w University of Cambridge uzupełnisz swoje kompetencje o:

 • kluczowe umiejętności biznesowe;
 • technologiczny know-how w wybranych sektorach;
 • zdolność do innowacyjnego i społecznego myślenia;
 • możliwość budowy międzynarodowych sieci współpracy.

Warsztaty prowadzone w Warszawie zostaną przygotowane przez partnerów merytorycznych programu – duże firmy technologiczne, start-upy z odnotowanymi sukcesami, ekspertów innowacyjnych sektorów – w oparciu o model zajęć wzorowany na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych

Praktyczne warsztaty pozwolą Ci rozwinąć umiejętności z następujących obszarów:

 • business development;
 • sprzedaż i marketing;
 • budowanie zespołu;
 • trendy przyszłości;
 • wyzwania w wybranych sektorach;
 • cyfrowe narzędzia dla biznesu;
 • krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów
 • oraz rozwój osobisty.

Bezpośrednio po programie warsztatów weźmiesz udział w szkoleniu, które realizowane jest na kampusie University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zespół Cambridge Enterprise (spółki University of Cambridge powołanej do komercjalizacji badań naukowych i tworzenia innowacyjnych produktów) pomoże Ci poznać brytyjski ekosystem innowacji i wesprze Twoje wysiłki w stworzeniu wyjątkowego projektu.

Intensywny program, realizowany w całości we wrześniu tego roku, przeprowadzi Cię od inspiracji prosto do pracy w zespole nad własnym projektem i wreszcie prezentacji przed inwestorami podczas gali finałowej. Nad jakością programu czuwa Rada Programowa, w skład której powołane zostały wybitne ekspertki i eksperci różnych obszarów związanych z innowacyjnością i przedsiębiorczością technologiczną.

Jakie wymagania musisz spełnić?

Szukamy osób między 20. a 35. rokiem życia, które pracują nad swoją ścieżką rozwoju i pomysłami na własną działalność. Jeżeli fascynują Cię nowe technologie, doskonalisz swoje umiejętności techniczne i chcesz dalej się rozwijać – ten program jest skierowany właśnie do Ciebie. Głównym wymaganiem jest pełne zaangażowanie w czasie trwania projektu we wrześniu – warsztaty będą prowadzone od godzin porannych do popołudniowych, w dni robocze.

Jakie są etapy?

Aby zgłosić się do programu, wystarczy, że wypełnisz elektroniczny formularz aplikacyjny. Kliknij przycisk „Aplikuj” dostępny na stronie startup.pfr.pl i  zrób pierwszy krok do zakwalifikowania się do Szkoły Pionierów PFR.

Formularz składa się z:

 • kwestionariusza osobowego;
 • CV (życiorysu);
 • personalnego planu rozwoju.

Formularz aplikacyjny jest otwarty od 5 do 26 czerwca 2018 r.

Twoja aplikacja zostanie poddana ocenie – informacje o rezultacie przekażemy Ci elektronicznie na adres e-mail podany w formularzu. W przypadku zakwalifikowania się do drugiego etapu, w ciągu dwóch tygodni zaprosimy Cię na rozmowę z zespołem ds. naboru (rozmowa domyślnie odbędzie się on-line). Podczas rozmowy zaprezentujesz swoje rozwiązanie problemu z zakresu przedsiębiorczości technologicznej, który wyślemy w wiadomości wyznaczającej datę rozmowy. 

Co dalej?

Po zakwalifikowaniu się do finałowej grupy 50 stypendystów Szkoły Pionierów PFR otrzymasz do podpisania deklarację uczestnictwa. Zobowiązuje Cię ona do aktywnej partycypacji we wszystkich warsztatach przez cały czas trwania inicjatywy.

Przygotowując się do programu, pamiętaj, że stypendium pokrywa koszty szkolenia w University of Cambridge i wyżywienia podczas warsztatów. Organizatorzy nie odpowiadają za zakwaterowanie podczas warsztatów odbywających się w Warszawie.

Otwarcie Szkoły Pionierów PFR odbędzie się 3 września br. Po oficjalnej inauguracji rozpoczną się pierwsze zajęcia. Szkolenie w University of Cambridge jest planowana w dniach 22-28 września 2018 roku. Jej zakończenie jest ostatnim elementem programu przed galą finałową. Wydarzenie zamykające program – podczas którego zostaną zaprezentowane efekty prac uczestników – odbędzie się pod koniec roku kalendarzowego.

Szkoła Pionierów PFR powstaje dzięki współpracy PFR z Partnerem Strategicznym – Allegro.pl oraz Partnerem Głównym – TDJ. Partnerem Międzynarodowym jest University of Cambridge Enterprise. Partnerem Społecznym programu jest Fundacja PFR.

Więcej informacji o Szkole Pionierów PFR

 

 

Sieć Mentorów PFR

Podczas Międzynardowego Kongresu Impact'18 został zapowiedziany program Sieć Mentorów PFR, którego partnerem społecznym jest Fundacja PFR. 

Co musisz wiedzieć?

 • Program mentoringowy skierowany do start-upów i młodych firm - w tym podmiotów prowadzących działalność gospodarczą
 • Wsparcie w rozwoju kompetencji biznesowych polskich start-upów
 • Lista mentorów dostępna jest na stronie: startup.pfr.pl/pl/baza-ekspertow
 • Każdy zakwalifikowany start-up będzie mógł odbyć 2-3 spotkania z wybranym mentorem

Co zyskasz?

Dzięki udziałowi w programie Sieć Mentorów PFR Ty i Twój zespół uzyskacie wsparcie merytoryczne dla swojego start-upu od doświadczonego eksperta, który pomoże Wam w rozwinięciu wybranej kompetencji biznesowej. Mentor podzieli się z Wami praktyczną wiedzą w prowadzeniu biznesu i opowie, czego nauczył się ze swoich sukcesów, ale i porażek. Ponadto podczas oficjalnego rozpoczęcia i zakończenia programu poznacie inne start-upy i mentorów, rozszerzając przez to swoją sieć kontaktów.

Jakie wymagania musisz spełnić?

Szukamy start-upów w początkowej i średniej fazie rozwoju, które potrzebują wsparcia w rozwoju kompetencji biznesowych w swoim zespole i są w stanie sprecyzować swoje największe wyzwania w ramach podanych kompetencje. 

Jakie są etapy działania?

Nabór do programu jest dwuetapowy:

 • etap I – wypełnienie formularza zgłoszeniowego i umotywowanie potrzeby skorzystania ze wsparcia mentora z wybranej kategorii oraz wskazanie preferowanego mentora. Można podać dwie kategorie z dostępnych.
 • etap II – wybrane start-upy zostaną zaproszone na rozmowę bezpośrednią lub telefoniczną/wideokonferencję, podczas której będą musiały zaprezentować m.in. swoją działalność, wyzwania, przed którymi stoją oraz motywacje do udziału w programie.

Formularz należy wypełnić do 31 marca 2019 r. włącznie.

Co dalej?

Po wybraniu finałowej grupy start-upów, zostaną one zaproszone na oficjalne otwarcie programu, podczas którego poznają wszystkich mentorów. Wydarzenie to będzie miało miejsce w kwietniu i będzie inauguracją cyklu spotkań z mentorami, które odbędą się do końca lipca 2019 roku. Każdy start-up będzie miał okazję do minimum 2-3 spotkań z wybranym mentorem. W zależności od dostępności mentora będą to spotkania bezpośrednie lub zdalne w formie wideokonferencji. Zakończenie programu zaplanowane jest na październik 2019 roku, a jego celem jest przedstawienie wybranych projektów zaproszonym inwestorom.


Więcej informacji o PFR Sieć Mentorów.

Warunki RODO

Warunki RODO