Akademia Miast Przyszłości II
Tematem przewodnim II edycji Akademii była zielona transformacja
Uczestnicy poszerzali swoje kwalifikacje w ramach czterech ścieżek:
- wiedzy,
- networkingu,
- projektowej,
- kompetencyjnej.
Trwa wysyłka wezwań do zawarcia umowy o zarządzanie PPK. Sprawdź, co należy zrobić po otrzymaniu wezwania!
Nasze programy
Wybierz interesującą Cię kategorię:
Współtworzymy także
Inne programy rozwijane z udziałem PFR:
Kluczowe działania
Poznaj tematyczne centra kompetencji:
Więcej o Polskim Funduszu Rozwoju
Dołącz do naszego zespołu!
Uczestnicy poszerzali swoje kwalifikacje w ramach czterech ścieżek:
Niemal 60 reprezentantów z 30 średniej wielkości miast przez 4 miesiące pracowało przy wsparciu ekspertów nad konkretnymi projektami w tym obszarze. Spośród nich Jury wyróżniło trzy najciekawsze rozwiązania, które stworzyli samorządowcy z Głogowa, Tarnowskich Gór i Zduńskiej Woli. Zwycięskie miasta miały niebywałą okazję wdrożyć swoje wizjonerskie rozwiązania przy pomocy ekspertów z PFR oraz miejskich aktywistów. Samorządowcy, którzy ukończyli program otrzymają Certyfikaty Eksperta Miast Przyszłości.
Został wyróżniony za projekt „Eko Głogów”, który ma na celu poprawę jakości powietrza w mieście przemysłowym poprzez powiększenie floty i infrastruktury dla autobusów elektrycznych oraz zasilanie m.in. zieloną energią z farmy fotowoltaicznej.
Opracowały projekt dekarbonizacji ciepłownictwa i systemu transportu publicznego w oparciu o zielony wodór i energię pozyskiwaną z farmy fotowoltaicznej.
Została doecniona za projekt „Mikrobiznes Nowej Generacji”, którego celem jest przyciągnięcie do miasta mikroprzedsiębiorców poprzez utworzenie systemu (wirtualnego hubu) z pakietem usług dla mikrofirm, które zdecydują się zarejestrować online swoją działalność w gminie.