Detekcja satelitarna w mieście - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Wykorzystanie satelitów do kontroli podatków od nieruchomości? Miasto Wrocław pokazało, że to możliwe. M.in. o tym, w jaki sposób skutecznie przeprowadzić tego typu wdrożenie w samorządzie, rozmawialiśmy z Izabelą Piekielnik – Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat we wrocławskim Urzędzie Miejskim, na kolejnym spotkaniu Klubu Miast Przyszłości.
Wrocław jest to pierwsza gmina w Polsce, która wykorzystała detekcję satelitarną, aby szybciej wykrywać nieprawidłowości w lokalnym systemie podatkowym i, jak się okazało, działanie to było niezwykle skuteczne. Przez rok udało się skontrolować pond 65% powierzchni miasta, co przyniosło do miejskiego budżetu wpływy szacowane na nawet 3-4 miliony złotych.
Szczegóły wdrożenia technologii kosmicznych w mieście przedstawiła na ostatnim spotkaniu Klubu Miast Przyszłości Izabela Piekielnik z wrocławskiego Urzędu Miasta. Prelegentka opowiedziała o możliwościach zastosowania detekcji satelitarnej i podsumowała efekty projektu pozwalającego na wykrycie niewłaściwie opodatkowanych nieruchomości na mapie miasta.
Przygotowaną przez Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat we Wrocławskum UM prezentację można znaleźć poniżej. Zachęcamy również wszystkich tych, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie do zapoznania się z nagraniem ze webinaru, które również jest dostępne dla wszystkich! A zainteresowanych poznaniem szczegółów znaczenia danych satelitarnych, możliwych sposobach ich wykorzystania oraz prognozowanej przyszłości, zapraszamy do przeczytania rozmowy z twórcami firmy SatRevolution.
Było to ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu Klub Miast Przyszłości. Z kolejnymi webinarami powrócimy już we wrześniu. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o kolejnych spotkaniach oraz innych projektach PFR dla Miast, dołącz do grona odbiorców naszego newslettera! Zapisy możliwe są przez formularz na stronie głównej.