Przejdź do treści
WAŻNE

Trwa wysyłka wezwań do zawarcia umowy o zarządzanie PPK. Sprawdź, co należy zrobić po otrzymaniu wezwania!

Aktualności Data publikacji: 09 czerwca 2021

Jak budujemy Start-upy? Przewodnik Szkoły Pionierów PFR

Jest już dostępny przewodnik Szkoły Pionierów PFR, w którym oprócz porównania  modeli venture building w Polsce i na świecie, roli Allegro w Szkole Pionierów PFR, znajdują się najlepsze praktyki i wskazówki od ekspertów związanych z programem. Pokazują oni skuteczne sposoby na to, jak efektywnie przekuć pomysł w dobrze prosperujący biznes, oferujący konkretne rozwiązania. 

Publikacja powstała, aby przybliżyć model przyjęty przez Szkołę Pionierów PFR oraz pokazać jak, korzystając z metody sprawdzonych podczas corocznych warsztatów biznesowych, rozwinąć własny start-up lub zbudować skuteczny inkubator. Pierwsza część publikacji dotyczy podsumowania 3 lat działania programu, których absolwenci odnoszą międzynarodowe sukcesy, zaś druga skupia się na przekazaniu przez ekspertów związanych z programem swojej wiedzy na temat budowania własnej firmy.

"W PFR najbardziej liczą się: zaangażowanie, kreatywność i skuteczność. Tymi cechami wykazali się bez wątpienia uczestnicy Szkoły Pionierów PFR. Blisko 85 mln złotych to kwota finansowania, którą zebrały projekty technologiczne rozwijane przez absolwentów tego programu w ostatnich 2 latach. […] Szkoła Pionierów PFR pozwala na zdobycie unikalnej wiedzy, jak przekuć pomysły i znajomość uniwersyteckiej teorii w praktyczne umiejętności. Publikacja ta ma przeprowadzić czytelników przez główne założenia merytoryczne Szkoły Pionierów i pokazać, jaką wiedzą dzielą się współpracujący w ramach tego przedsięwzięcia eksperci"

– mówi Paweł Borys, ówczesny prezes PFR SA.

Trzy edycje Szkoły Pionierów PFR to 337 godzin warsztatów, 150 młodych wizjonerów, 24 zespoły założycielskie i 85 firm stworzonych przez Pionierów, aktywnie działających na rynku. Absolwenci Szkoły Pionierów PFR należą również do Klubu Pionierów PFR, w którym mają możliwość podtrzymywania relacji podczas comiesięcznych spotkań, wymieniania spostrzeżeń i wzajemnej pomocy w zakresie szukania rozwiązań na kolejne wyzwania. Dzięki temu Pionierzy stale nawiązują nowe kontakty, a co za tym idzie, zwiększają swoją wiedzę i szansę na kolejne sukcesy, a tych wśród absolwentów Szkoły Pionierów PFR jest sporo. Od stale rozwijających się i dobrze prosperujących firm, przez staże w NASA,  po zajmowanie miejsc w rankingach  najzdolniejszej młodzieży w Polsce według Forbesa  - „25 przed 25” oraz „30 przed 30”. 

"Szukając pomysłu na start-up, nie koncentruj się na gotowym produkcie, postaraj się myśleć w kategorii problemów i potrzeb określonej grupy osób. Dlatego wyjdź do ludzi, bądź otwarty i zainteresowany.[…] Na koniec pamiętaj, że pomysł nie jest najważniejszy, to ludzie budujący start-up stanowią jego największą wartość"

– mówi Justyna Bącela, CEO Weregolf, Absolwentka III edycji Szkoły Pionierów PFR.

Przewodnik dostępny jest na tej stronie.

Publikacja podsumowuje 3 edycje Szkoły Pionierów PFR. Do 24 czerwca trwa nabór do czwartej edycji, do którego zainteresowani mogą zgłaszać się wypełniając formularz.