Zarządzaj śladem węglowym i zwiększaj przewagę firmy - warsztaty PFR i KAPE
Z wejściem w życie dyrektywy CSRD, raportowanie niefinansowe staje się faktem dla większości firm. Integralną częścią raportu jest wskazanie śladu węglowego organizacji. Już teraz warto wyposażyć swoich pracowników w odpowiednie narzędzia i wiedzę, które pozwolą sprawnie obliczać ślad węglowy i zarządzać obszarem ESG w firmie. Poznaj ofertę warsztatów, które organizujemy wspólnie z ekspertami Krajowej Agencji Poszanowania Energii.
Dlaczego redukcja śladu węglowego jest ważna? Perspektywa biznesowa
Wielkość śladu węglowego różni się między branżami, poszczególnymi firmami, a także produktami, co prowadzi do różnic w konkurencyjności tych produktów na rynku. Mając wiedzę na temat śladu węglowego, możesz skuteczniej zaplanować strategię działania, dobierać metody redukcji emisji i mierzyć się z konkurencją. Aby przejść do tych działań, należy mieć punkt odniesienia. Dlatego zachęcamy do obliczenia śladu węglowego przedsiębiorstwa i budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju firmy w oparciu o otrzymane wyniki. Strategia ta, będzie podstawą do raportowania niefinansowego.
Pomagamy firmom w pierwszych pomiarach śladu węglowego
W marcu 2023 ruszamy z kolejną edycją warsztatów z „Obliczania śladu węglowego organizacji”. Podczas łącznie czterech spotkań warsztatowych przedstawiciel firmy, bądź całe zespoły, w zależności od wybranego formatu warsztatów, dowiedzą się, jak zbierać dane i na ich podstawie wyliczać ślad węglowy. Każdy uczestnik ma także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertem.
"Za nami cztery edycje warsztatów, które realizujemy wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju. Kolejna edycja warsztatów pojawia się świeżo po przyjęciu przez Parlament Europejski (listopad 2022) dyrektywy o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju CSRD. Ten czas pokazuje, że nie ma już odwrotu od transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw. Analiza śladu węglowego i wdrożenie rozwiązań redukcyjnych w zakresie emisji gazów cieplarnianych, stanowi kluczowy element na drodze do dekarbonizacji całej gospodarki. Od najbliższej edycji warsztatów wprowadzamy kilka usprawnień, w tym interaktywne narzędzie do obliczeń, co znacznie ułatwi proces zbierania danych i prezentacji wyników"
- mówi Piotr Krysik, ekspert KAPE.
"W 2022 roku ponad 50 firm (prawie 200 uczestników) wzięło udział w naszych warsztatach z obliczania śladu węglowego organizacji. Wszystkie spotkania i rozmowy, które mięliśmy okazję odbyć z uczestnikami pokazały nam, że przygotowany program merytoryczny odpowiada realnym potrzebom przedsiębiorstw. Stawiamy przede wszystkim na praktykę, dlatego każdy kończy warsztaty z konkretnymi wynikami i wskazówkami do dalszego działania"
– Magda Gajownik, koordynatorka warsztatów w PFR.
Uczestnicy mają do wyboru dwie formuły warsztatów:
- Warsztat grupowy dla firm, koszt: 3 999,00 zł netto za udział do 5 osób z organizacji. Program warsztatów pod linkiem.
- Warsztat dla osób indywidualnych, koszt: 1 590,00 zł netto za osobę. Program warsztatów pod linkiem.
Więcej informacji oraz zapisy dostępne są na dedykowanej stronie. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z zespołem Sieci Firm Przyszłości PFR pod adresem mailowym: [email protected]