Healthcare Investment Hub
Healthcare Investment Hub
[Ważne] Rekrutacja do poprzedniej edycji programu została zakończona. O kolejnej poinformujemy już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszej strony!
Healthcare Investment Hub to projekt angażujący specjalistyczne europejskie fundusze VC i wspierający startupy z sektora healthcare poszukujące inwestycji.
Organizatorami są Polski Fundusz Rozwoju oraz PFR Ventures.
Cele programu:
1. Zapewnienie sieciowania ekosystemowego.
2. Dostęp do wiedzy i funduszy VC.
3. Wsparcie w rozwoju projektu.
4. Stworzenie hubu branżowego w obszarze innowacji zdrowotnych.
Odbiorcy programu:
7 startupów healthtech
5 startupów medtech
4 startupów biotech
Najważniejsze wartości programu
Dzięki programowi uczestnicy poznają specjalistyczne fundusze VC działające m.in. w obszarze healthcare
w ramach realizacji wyzwań healthcare przygotowanych przez partnerów projektu.
Uczestniczące w programie Startupy określą swój cel pozyskania kapitału, warunki współpracy z VC oraz strategię inwestycyjną.
To szansa na wymianę informacji z partnerami biznesowymi, korporacyjnymi, instytucjami i funduszami VC.
Główne elementy programu
Pierwszy etap programu
Wiedza przekazana podczas warsztatów online i dwóch bootcampów stacjonarnych w Warszawie.
Drugi etap programu
Konsultacje w postaci rozmów online oraz przygotowania do rozmowy z zagranicznym funduszem venture capital.
Trzeci etap programu
Networking podczas spotkań z inwestorami, partnerami biznesowymi i instytucjami publicznymi oraz analizy eksperckie.
Uczestnicy programu
Kliknij w logotyp i sprawdź one pager firmy.
Harmonogram programu
wrzesień 2024
24 - 26.09
30.09 - 18.10
21.10 - 23.10
28.10 - 22.11
29.11.
Organizatorzy
Poznaj naszych ekspertów!
Program swoją wiedzą merytoryczną i doświadczeniem wspierają najlepsi eksperci w obszarze: rynku medycznego, finansowania rozwoju innowacji, prawa i prowadzenia biznesu. Zapoznaj się z ich sylwetkami poniżej!
Sylwetki kolejnych ekspertów będą przedstawiane stopniowo.
Baza wiedzy
Program skierowany jest do startupów, które pracują nad innowacjami w zdrowiu. Szukamy projektów wpisujących się w jeden z trzech obszarów: medtech, biotech lub healthtech. Technologia powinna być w zaawansowanym rozwoju, z uporządkowanymi kwestiami związanymi z IP. Nie ma ograniczeń co do roku założenia ani formy prawnej startupu. Program ma pomóc w pozyskaniu finansowania, dlatego skierowany jest do podmiotów, które szukają inwestora.
Nie, program skierowany jest do zespołów, które są na zaawansowanym etapie rozwoju technologii i prowadzą działalność posiadając osobowość prawną. Zachęcamy jednak do zapisywania się do naszych newsletterów, będziemy Państwa informowali, kiedy pojawią się projekty skierowane do podmiotów znajdujących się na wcześniejszym stadium rozwoju.
To jest program nakierowany na rozwój startupu, jeśli macie kilka produktów - możecie zgłosić kilka. Kluczowa jest jednak jakość zgłoszeń oraz gotowość do pozyskania inwestora, który byłby zainteresowany wsparciem w rozwoju produktu.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 2 sierpnia. Uzupełnij wszystkie pola oraz dodaj prezentację w języku angielskim opowiadającą o projekcie.
Nie, program jest dedykowany dla startupów, które poszukają lub niebawem będą poszukiwały inwestycji.
Tak, proszę pamiętać, że kluczowy jest produkt, który chcielibyście rozwinąć dzięki wsparciu inwestycji.
Nie, udział w projekcie jest darmowy. Przedstawiciele startupu muszą jedynie zapewnić sobie zakwaterowanie podczas wydarzeń stacjonarnych.
Zakładamy, że spotkania będą na tak wartościowe, że uczestnicy będą chcieli barć udział we wszystkich spotkaniach.
Program rozpoczyna się we wrześniu i kończy się galą 29 listopada.
Część zajęć odbywa się w formule online, a część stacjonarnie w Warszawie. Program składa się z webinarów online, 2 bootcampów 3 dniowych stacjonarnych, konsultacji indywidualnych (online) i gali zamykającej (stacjonarnej – 1 dniowa).
W czasie trwania rekrutacji planujemy publikację artykułów na startup.pfr.pl, w których będziemy opowiadać o programie. Odbył się również webinar informacyjny - 9.07 – video z webinaru zostanie umieszczone na stronie projektu. Dodatkowo można do nas pisać na adres akceleracja@pfr.pl
Obowiązkowa jest prezentacja w j. angielskim. Będziemy wysyłać ją do zagranicznych funduszy venture capital, dlatego wymagamy takiej wersji językowej. Można dodać też prezentację w j. polskim, ale jest ona nieobowiązkowa.
Elementy, które powinna zawierać prezentacja:
Company purpose, Problem, Solution, Why now, Market opportunity, Competition, Product, Business model, Team, Financials
Pomocne linki:
https://www.linkedin.com/company/4866751/admin/dashboard/?viewEvents=true
Jak polskie start-upy prezentują się przed inwestorami? Analiza 131 prezentacji (pfrventures.pl)
I. Poziom identyfikacji potrzeb klienta (CRL) - czyli wskazanie wielkości rynku, grupy docelowej oraz problemu nad którym pracujecie.
II. Poziom gotowości technologii (TRL) - określenie, na jakim etapie rozwoju jest produkt/technologia. Wskazanie jak ma działać Wasza technologia wraz z zaznaczeniem innowacji/zmiany którą planujecie.
III. Poziom gotowości modelu biznesowego (BRL) - czyli wskazanie modelu biznesowego projektu, planu na monetyzację rozwiązania.
IV. Poziom ochrony IP (IPRL) - czyli wskazanie czy w produkcie są zabezpieczone prawa IP, patenty lub certyfikacja (proszę wskazać, czy posiadacie już przyznane zabezpieczenia, jesteście w trakcie pozyskiwania lub planujecie zabezpieczyć własność intelektualną).
V. Poziom gotowości zespołu (TmRL) - czyli skład zespołu wraz z kompetencjami.
VI. Poziom gotowości do finansowania (FRL) - czyli pokazanie ogólnych estymacji finansowych oraz potrzeb inwestycyjnych.
Część zajęć odbywa się w formule online, a część stacjonarnie w Warszawie. Program składa się z webinarów online, 2 bootcampów 3 dniowych stacjonarnych, konsultacji indywidualnych (online) i gali zamykającej (stacjonarnej – 1 dniowa).
W czasie trwania rekrutacji planujemy publikację artykułów na startup.pfr.pl, w których będziemy opowiadać o programie. Odbył się również webinar informacyjny - 9.07 – video z webinaru zostanie umieszczone na stronie projektu. Dodatkowo można do nas pisać na adres akceleracja@pfr.pl
Nabór Startupów odbywa się przez Formularz Zgłoszeniowy dostępny na stronie https://pfrsa.pl/healthcare-investment-hub i jest skierowany wyłącznie do Startupów, które:
I) są w trakcie udokumentowanych i zaawansowanych prac nad rozwiązaniem technologicznym (co najmniej proof of concept). Sugerowany poziom gotowości technologicznej minimum TRL VI, rozwiązanie technologiczne, o którym mowa w pkt 1 powyżej, jest możliwe do zastosowania w obszarze Healthcare tj. healthtech, medtech i biotech,
II) rozwiązanie technologiczne, o którym mowa w pkt 1 powyżej, wpisuje się w Wyzwania,
III) nie widnieją na Listach sankcyjnych
Na zgłoszenia czekamy do 2 sierpnia do godz. 15:00
Oficjalna lista podmiotów, które dostaną się do programu zostanie ogłoszona 19 sierpnia.
Tak
Zgłaszający się startup powinien być podmiotem posiadającym osobowość prawną, szukającym inwestycji od fazy seed do rundy B. Startup powinien mieć działający prototyp oraz uporządkowane prawo do własności intelektualnej technologii.
Nie mamy określonych kategorii wiekowych startupów rekrutujących się do programu.
Tak, jednak należy zgłosić każdy ze startupów osobno.
I. Możliwość zaprezentowania projektu przed zagranicznymi funduszami venture capital specjalizującymi się w inwestycjach w innowacje zdrowotne.
II. Pre due-dilligence, czyli sprawdzenie wybranych elementów formalne gotowości spółki do pozyskania inwestycji
III. Zbudowanie kontaktów z polskimi partnerami programu
IV. Możliwość otrzymania pogłębionej informacji zwrotnej co do rozwoju startupu.
Wybór Startupów, które wystąpią na DEMO DAY spośród uczestników projektu odbędzie się na podstawie warsztatów podczas części stacjonarnej Bootcampu. Oceny dokonają Partnerzy Projektu w oparciu o swoje priorytety inwestycyjne. Organizator nie ma wpływu na powyższy wybór.
Podczas Demo Day, wybrane Startupy (maksymalnie 6) przedstawią swoje prezentacje pokazujące stan gotowości Startupu do pozyskania inwestycji. Dodatkowo wszystkie Zespoły będą miały możliwość rozmów z przedstawicielami sektora Healthcare zaproszonymi na Demo Day.
Po więcej szczegółów odsyłamy do paragrafu 6 w regulaminie programu dostępnego na stronie projektu.