GreenGo Rzeszów
Gratyfikacja wyboru alternatywnych środków transportu poprzez zdobywanie punktów i udostępnienie możliwości oferowania nagród
Aplikacja mobilna GreenGo stworzona przez zespół Green City Initiative, wykorzystuje metody gratyfikacji wyboru alternatywnych środków transportu poprzez zdobywanie punktów i udostępnienie miastu możliwości oferowania nagród w postaci zniżek na atrakcje miejskie takie jak m.in.: lokalne wydarzenia kulturalne (kino, teatr, strefy rekreacyjne).
Rozwiązanie umożliwia przeliczenie kosztów i emisji zanieczyszczeń związanych z potrzebami w zakresie codziennego transportu oraz pokazuje alternatywne wskaźniki dla wyboru komunikacji miejskiej jako głównego środka transportu.
Interaktywna Mapa Bierunia
Platforma pozwalająca zdobywać informacje o planowanych w mieście inwestycjach, wyrażać swoją opinię i dzielić się pomysłami
Interaktywna mapa Bierunia to platforma online, za pomocą której mieszkańcy mogą zdobywać informacje o planowanych w mieście inwestycjach ale też wyrażać za jej pomocą swoją opinię i dzielić się pomysłami. Powstałe narzędzie ma potencjał przekształcenia codziennej pracy urzędu i poprawy komunikacji z mieszkańcami.
Opracowana przez zespół Citified platforma oferuje kilka kluczowych modułów zaprojektowanych w celu wypełnienia luki komunikacyjnej między władzami miasta a jego mieszkańcami.
Predykcje spływu nawozów (Setesdal / Stavanger)
Przewidywanie spływu nawozów z pola na podstawie prognozy pogody
Zespół Continua stworzył rozwiązanie oparte na modelu przewidywania spływu nawozów z pola na podstawie prognozy pogody. Zawiera ono moduły umożliwiające przekazywanie tych informacji użytkownikom – system alertów i mapę.
Dane wyjściowe mogą być wykorzystywane w dowolnym rozwiązaniu mapującym w całej społeczności rolniczej, w tym we wszystkich narzędziach planistycznych, a także w innych narzędziach analitycznych.
Drzewa Sulejówka
Uświadomienie wartości drzew rosnących na ich terenach i zachęcenie do ograniczenia wycinek
Rozwiązanie stworzone przez zespół HotDots ma na celu uświadomienie mieszkańcom miasta wartości drzew rosnących na ich terenach i zachęcenie do ograniczenia wycinek. Jest złożone z kilku modułów online, takich jak formularz zgłaszania wycinki drzewa, kalkulator wyceny drzewa oraz interaktywnej mapy dla geoportalu.
Narzędzie to umożliwia bardziej świadome zarządzanie roślinnością i wspiera podejmowanie decyzji związanych z ochroną i zazielenianiem obszarów miejskich. W ramach rozwiązania dostępny jest również kalkulator świadczonych przez drzewa usług ekosystemowych – wyceny wartości drzewa w pieniądzu.