Przejdź do treści
WAŻNE

Trwa wysyłka wezwań do zawarcia umowy o zarządzanie PPK. Sprawdź, co należy zrobić po otrzymaniu wezwania!

Konflikt interesów

PFR prowadzi swą działalność w sposób transparentny i zmierzający do efektywnego zarządzania konfliktem interesów.

W celu przeciwdziałania konfliktom interesów, jak i właściwego zarządzenia nimi, PFR wdrożył odpowiednie mechanizmy zarządcze, odzwierciedlone we właściwych regulacjach wewnętrznych, w tym Polityce zapobiegania i zarządzania konfliktami interesów.

Przez konflikt interesów należy rozumieć faktyczną lub potencjalną sytuację, która może prowadzić do sprzeczności interesów PFR i interesów osobistych pracowników, w szczególności w przypadku, w którym interesy osobiste pracowników kolidują lub mogłyby kolidować z należytą i właściwą realizacją obowiązków służbowych.

ludzie w biurze słuchający prezentacji

Zasady dotyczące zarządzania konfliktem interesów w PFR mają na celu:

Identyfikację sytuacji faktycznych lub potencjalnych, które stanowią lub mogą stanowić konflikt interesów

Wskazanie istotnych metod i trybu postępowania w zakresie zapobiegania, identyfikowania oraz zarządzania konfliktem interesów

Budowę świadomości w organizacji w zakresie należytego postępowania w przypadku faktycznej lub potencjalnej kolizji interesów

Pracownicy PFR są zobowiązani do zgłoszenia możliwości wystąpienia potencjalnego lub rzeczywistego konfliktu interesów.

Zarządzanie konfliktem interesów z mocy ustawy

PFR S.A. jako spółka zarządzająca na mocy ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi wdraża rozwiązania i regulacje w celu zapobiegania i zarządzania konfliktami interesów.

Zarządzanie konfliktem interesów – dobra praktyka

PFR S.A. dokłada należytej staranności do dochowania transparentności i obiektywności podejmowanych działań, w związku z czym wdrożył mechanizmy zapobiegania i zarządzania konfliktem interesów w ramach procesu zakupowego oraz wyboru dostawców.