64 mieszkania na wynajem w sercu Nowego Centrum Łodzi

PFR Nieruchomości logo
PFR-nieruchomosci_skladowa_3_news_31052022

Trwa budowa kameralnego budynku przy ulicy Składowej w Łodzi, w którym powstaną 64 mieszkania na wynajem oraz lokale usługowe. Zgodnie z projektem, ma on wpisywać się w   śródmiejską zabudowę Łodzi i nawiązywać do XIX wiecznej kamienicy, która kiedyś znajdowała się pod tym adresem. To inwestycja PFR Nieruchomości S.A. w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Generalny wykonawca przedsięwzięcia – łódzka spółka Varitex Construction – planuje zakończyć budowę jesienią 2023 roku.

Ulica Składowa, przy której trwa budowa znajduje się w centralnej części obszaru określanego mianem Nowego Centrum Łodzi. Wszystkie prowadzone na tym terenie inwestycje mają na celu stworzenie centrum łączącego biznes, handel, kulturę, transport czyli atrakcyjną i wygodną przestrzeń do życia.

Istotne jest to, że znajdujemy się w bardzo dobrej, śródmiejskiej lokalizacji. Przez długi czas mieliśmy do czynienia z tym, że miasta rozlewały się na zewnątrz, co jest- nie ukrywajmy- dużym problemem dla samorządów. Każda budowa, która jest planowana na obrzeżach miasta musi mieć zapewnione media, komunikację. W pewnym momencie zorientowano się, że ta tendencja nie jest korzystna dla rozwoju miast i skupiono się na rewitalizacji tkanki śródmiejskiej, czyli zmianach charakteru miasta od środka. Właśnie w takiej lokalizacji znajduje się inwestycja przy ul. Składowej. Jesteśmy 5 minut piechotą od Dworca Fabrycznego – co zapewnia nam doskonałą komunikację. Do Piotrkowskiej mamy mniej więcej kilometr, jesteśmy w otoczeniu biurowców, a więc miejsc pracy, kampus Uniwersytetu Łódzkiego mamy praktycznie za plecami, więc jest to rzeczywiście świetna, śródmiejska lokalizacja

– przyznaje Marcin Ulacha, prezes Varitex Construction Sp. z o.o.

Inwestycja, która ruszyła na początku 2022 roku ma celu realizację pięciokondygnacyjnego budynku z garażem podziemnym oraz lokalami usługowymi, które znajdą się na parterze. Projekt zakłada nawiązanie do charakteru dawnej zabudowy ulicy Składowej.

W miejscu, w którym się teraz budujemy znajdowała się XIX wieczna kamienica czynszowa państwa Jaworskich. Ze względu na zły stan techniczny konieczne było jej wyburzenie. W porozumieniu z konserwatorem zabytków została zaplanowana odbudowa czy raczej odtworzenie wizualne tej kamienicy. Będziemy mieli do czynienia z nowoczesną bryłą, w którą zostanie wkomponowany rysunek starej kamienicy, która się tu znajdowała

– dodaje Marcin Ulacha

Fundusz Mieszkań na Wynajem to pionier na polskim rynku mieszkań w formule najmu instytucjonalnego. Jego oferta to ponad 2 tysiące mieszkań w 17 lokalizacjach na terenie całej Polski. Oferowane lokale są wykończone pod klucz z w pełni wyposażonymi kuchniami i łazienkami.

Nasza nowa łódzka inwestycja jest odzwierciedleniem idei miasta 15 minutowego w czystej postaci. Będzie można mieszkać w komfortowych warunkach, a miejsca pracy, uczelnię, dworzec, park czy restaurację mieć w zasięgu krótkiego spaceru. Jedynym ze znaków rozpoznawczych Funduszu Mieszkań na Wynajem jest doskonała lokalizacja nieruchomości. Projekt przy ulicy Składowej jest tego najlepszym przykładem. Ponadto, planujemy, by były to mieszkania o podwyższonym standardzie

- podkreśla Rafał Malik, Dyrektor Pionu Najmu w PFR Nieruchomości S.A.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

www.nieruchomosci.pfr.pl
www.funduszmieszkan.pl
 

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Startuje konkurs „Wdrażanie innowacji przez MŚP” dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej
Rynek zamówień publicznych – skorzystaj z szansy i zawalcz o kontrakty w Polsce i na rynkach międzynarodowych
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO