pomocdlaukrainy Grupa PFR PFR Nieruchomości

PFR przekaże 650 mieszkań dla uchodźców z Ukrainy

Grupa PFR
Grafika do newsa dot. mieszkań dla uchodźców z Ukrainy.

Pracownicy Grupy PFR potępiają brutalną agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz są solidarni na ukraińskim narodem. W związku z rosnącą liczbą osób szukających schronienia w Polsce, PFR zdecydował się na bezpłatne udostępnienie uchodźcom z Ukrainy 650 mieszkań, zbudowanych przez PFR Nieruchomości w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Pozwoli to na czasowe ulokowanie w godnych warunkach ok 2 500 uchodźców z Ukrainy, uciekających przed zagrożeniem wojennym.

Mieszkania udostępnione będą w 3 lokalizacjach: Krakowie, Dębicy oraz Mińsku Mazowieckim. Schronienie znajdą w nich rodziny uciekające z Ukrainy. Nieruchomości zlokalizowane są na nowych osiedlach oddanych do użytku w ostatnim czasie. Fundacja PFR sfinansuje wyposażenie mieszkań w meble oraz podstawowy sprzęt AGD tak, aby były jak najszybciej gotowe do zamieszkania. Pracownicy i wolontariusze PFR pomogą zakwaterowaniu uchodźców oraz zapewnieniu im potrzebnych środków (np. ręczników, zastawy kuchennej, itp.).

Pracownicy PFR są bardzo zaangażowani w pomoc dla Ukrainy i uchodźców. Zapewnimy, że około 2 500 uchodźców – głównie matek z dziećmi – znajdzie bezpieczne i wygodne schronienie oraz poczuje nasze wsparcie.

– mówi Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Udostępnianie mieszkań potrzebującym osobom na co najmniej pół roku będzie prowadzone stopniowo w wymienionych wyżej miastach, w ścisłej współpracy z wojewodami oraz urzędami wojewódzkimi mazowieckim, małopolskim oraz podkarpackim, które koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Urzędy będą również udzielać bieżącej pomocy i wsparcia dla mieszkańców lokali. Dziękujemy wszystkim pracownikom Grupy PFR oraz samorządów, dzięki którym zorganizowanie tej akcji było możliwe.

Grupa PFR
Poprzedni artykuł
BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie
Webinarium PAIH: Ukraina, Rosja - szczegółowe informacje o polisach KUKE
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO