Skutecznie promuj swoją markę za granicą. Trwa nabór do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”

PARP
Skutecznie promuj swoją markę za granicą. Trwa nabór do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”

Wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców MŚP na rynkach międzynarodowych – to główny cel konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wesprze kwotą 155 mln zł małe i średnie firmy w organizacji działań promocyjnych skierowanych na rynki międzynarodowe. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2023 r.

Pierwsze kroki za granicę

Konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP” jest przeznaczony dla firm MŚP z wybranych sektorów, które prowadzą swoją działalność na obszarze Polski i chcą ją rozszerzyć o rynki międzynarodowe. PARP udzieli wsparcia tym podmiotom, które planują: udział w wydarzeniach targowych w celu promowania własnej marki produktowej i Marki Polskiej Gospodarki, wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem w targach lub konferencjach w charakterze zwiedzającego, czy kampanie promocyjne związane z udziałem w wydarzeniach targowych, a odbywające się w elektronicznych mediach masowych.

Wykonanie pierwszych kroków poza granicami swojego kraju – nawet dla doświadczonych firm – bywa niełatwe. Dlatego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie zostawia przedsiębiorców samych i wspiera ich wysiłki. Naszym celem jest znalezienie firm, które mają największy potencjał eksportowy i pomoc w  jego pełnym wykorzystaniu. Dostępny w ofercie konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP” to świetne narzędzie do realizacji strategii ekspansji zagranicznej oraz dopasowania produktów i usług do konkretnych rynków docelowych, segmentów klientów i kanałów sprzedaży. 

Nabór wniosków trwa do 30 listopada br. Wsparcie PARP w konkursie wyniesie do 50% wartości projektu, a środki dostępne w naborze to aż 155 mln zł. Konkurs finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki.

PARP zaprasza po więcej informacji oraz do składania wniosków na stronę PARP.

Dofinansowanie dla wybranych sektorów

Mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, które wpisują się w jeden z następujących sektorów gospodarki, mogą wziąć udział w konkursie: 

 • sektor medyczny i farmaceutyczny, 
 • sektor budowy i wykańczania budowli, 
 • sektor elektroniki profesjonalnej, mikroelektroniki i fotoniki, 
 • sektor zielonych technologii (w tym OZE, GOZ), 
 • sektor IT/ICT, 
 • sektor przemysłu kreatywnego, 
 • sektor kosmetyczny, 
 • sektor maszyn i urządzeń,
 • sektor meblarski,
 • sektor motoryzacyjny,
 • sektor pojazdów szynowych,
 • sektor statków specjalistycznych, jachtów i łodzi, 
 • sektor wysokich technologii w obszarze bezpieczeństwa i towarów podwójnego zastosowania, 
 • sektor lotniczo-kosmiczny, 
 • sektor spożywczy.

Wsparcie nowoczesnej gospodarki

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów – Innowacyjna Gospodarka 2007–2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014–2020. 

W ramach blisko 8 mld euro dostępnego budżetu realizuje cele, takie jak: wzmacnianie potencjału badawczego i innowacyjnego poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii, wspieranie wzrostu konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, rozwijanie umiejętności w dziedzinie inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości oraz kierowanie gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 i ekologicznych technologii.

Więcej informacji o programie FENG znajduje się na stronie internetowej.

PARP
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: Rozwiń swój biznes w Szwecji - inwestycje budowlane i technologiczne w Business Region Göteborg
Webinarium PAIH: Strategie importu produktów halal dla rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO