Trwa rekrutacja do 96 mieszkań przy ul. Parkowej w Zamościu. Chętnych niemal 7 razy więcej niż mieszkań!

PFR Nieruchomości logo
Mieszkania Zamość.

656 wniosków na 96 mieszkań, czyli blisko 7 chętnych na jedno M. To wynik pierwszej części naboru najemców zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu przy ulicy Parkowej w Zamościu. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a zamojskim samorządem i powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Złożenie wniosku to pierwszy krok na drodze ubiegania się o mieszkanie. Teraz wnioskujący mają niespełna dwa tygodnie na dostarczenie dokumentów poświadczających informacje podane we wniosku. Kolejnym etapem będzie nadanie tzw. punktów społecznych ustalonych przez zamojski samorząd. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta na punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby znajdujące się na liście oczekujących na lokal z zasobu komunalnego. Następnie sprawdzana będzie tzw. zdolność czynszowa wnioskujących oraz dokonana weryfikacja w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.

Najpopularniejszym lokalem wśród ponad 600 wnioskodawców jest M3 – o taki lokal aplikuje niemal połowa chętnych. Z kolei o mieszkanie dwupokojowe stara się 206 rodzin. Większość wśród wnioskodawców stanowią rodziny z dziećmi – to aż 60 proc. chętnych.

Zainteresowanie naszymi inwestycjami pozostaje na wysokim poziomie. Oferowane przez nas mieszkania w formule najmu instytucjonalnego dają naszym najemcom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie potrzeba wkładu własnego, ani środków na wykończenie mieszkania. Po spełnieniu kryteriów stawianych w naborze i wpłaceniu kaucji najemca może się wprowadzać do wybranego mieszkania

– podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Osiedle w Zamościu to niejedyna inwestycja spółki PFR Nieruchomości na Lubelszczyźnie. Jesienią ubiegłego roku pierwsi najemcy odebrali klucze do mieszkań na osiedlu przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Dziś inwestycja składająca się ze 108 lokali jest już w całości zasiedlona. Wśród najemców dominują mieszkańcy Świdnika, około 20 % przeprowadziło się z Lublina, a kilkanaście procent stanowią osoby z terenu województwa lubelskiego. Ponad 70 % to rodziny z dziećmi.

Rodziny z dziećmi to jedna z grup, która z jednej strony najczęściej poszukuje mieszkania, a z drugiej ma duże problemy z osiągnięciem zdolności kredytowej, która spada wraz z każdym kolejnym dzieckiem w rodzinie. Nasze inwestycje często wybierają także samodzielni rodzice, dla których jest to jedyna szansa na pozyskanie mieszkania o dobrym standardzie i odpowiednim metrażu. W Świdniku takie rodziny stanowią ponad 25 procent wszystkich najemców

– dodaje Krystyna Wąchała - Malik.

Poza inwestycjami w Zamościu i Świdniku, PFR Nieruchomości zaoferowało 186 mieszkań w Białej Podlaskiej, inwestycji w pełni zasiedlonej od 2018 roku. Plany inwestycyjne spółki zakładają powstanie kolejnych około 400 mieszkań w Lublinie przy ul. Krochmalnej, na gruncie zakupionym od Krajowej Spółki Cukrowej.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Więcej informacji w serwisach:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.zamosc.mdr.pl

www.swidnik.mdr.pl

www.mdr.pl

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Aktualne trendy i wyniki badań dotyczące rynku pracy, edukacji i kompetencji
„Nowy start” pomoże przedsiębiorcom w nowym biznesie. Ze wsparcia z projektu finansowanego z POWER mogą skorzystać Ci, którzy chcą powrócić do biznesu
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO