Eksport Egipt Expo 2020 Dubai

Webinarium PAIH: Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

PAIH S.A.
Webinarium PAIH: Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców planujących eksport swoich towarów i usług do Egiptu, jak również zainteresowanych inwestowaniem w Egipcie, a także przedsiębiorców planujących nawiązanie relacji biznesowych z partnerami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej podczas Expo 2020 w Dubaju.

Egipt to brama do rynków afrykańskich i arabskich. Współpraca z tym krajem to szansa dla polskich przedsiębiorstw, które chciałyby inwestować w tej części świata. Polska Agencja Inwestycji i Handlu stale zachęca rodzimych eksporterów do ekspansji zagranicznej, wspierając ich w podboju odległych, ale perspektywicznych rynków.

Na początku czerwca miała miejsce dwudniowa misja biznesowa do Egiptu, organizowana przez PAIH we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Podczas wydarzenia zostało podpisane porozumienie pomiędzy Katowicką SSE i Strefą Ekonomiczną Kanału Sueskiego mające na celu wsparcie i promocję polskiej branży technologicznej i rodzimych firm w Egipcie. Wzrost dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Polską a Egiptem notowany jest od kilku lat. Rok 2019 był pod tym względem najlepszy - łączna wartość wymiany handlowej wyniosła wówczas ponad 600 mln euro. Covid-19 pokrzyżował inwestycyjne plany, ale na tle innych krajów zarówno gospodarka Polski jak i Egiptu nie ucierpiały w takim stopniu, jak wcześniej przypuszczano. Spodziewany jest powrót pozytywnego trendu wzrostowego.

Arabska Republika Egiptu jest najludniejszym krajem Bliskiego Wschodu oraz 3. największą gospodarką w Afryce. Stolica tego państwa Kair liczy sobie ponad 20 mln mieszkańców i jest centrum administracyjnym, biznesowym i kulturalnym kraju. Drugim ważnym ośrodkiem miejskim jest Aleksandria. To dawna stolica, ponad 6-milionowa populacja i główny port Egiptu nad Morzem Śródziemnym. Obecnie prowadzony jest giga-projekt infrastrukturalny polegający na przeniesieniu ośrodka administracji ok. 45 km na wschód od Kairu w stronę Morza Czerwonego do tzw. New Administrative Capital. Egipt ma w regionie strategiczną pozycję dając dostęp zarówno do krajów arabskich, jak i afrykańskich oraz sprawując kontrolę nad Kanałem Sueskim, który jest jednym z głównych kanałów przepływów handlowych na świecie. Państwo silnie stawia na rozwój i ochronę produkcji lokalnej. Z tego względu procedury importowe nie należą do najłatwiejszych, ale promowane są inwestycje - szczególnie w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z:

  • opisem gospodarki, geografii i społeczeństwa Egiptu,
  • obowiązującą w Egipcie kulturą biznesową,
  • sposobami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej w Egipcie,
  • szansami i możliwościami rynku egipskiego.

Szkolenie poprowadzą:

  • Natalia Dąbrowska, Starszy Specjalista, Zespół Expo Dubai 2020, PAIH,
  • Jacek Grad, Starszy Konsultant w zespole Afryki i Bliskiego Wschodu, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Ayman Farouk, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe w Kairze, PAIH.

Webinarium odbędzie się 22 czerwca o godz. 12:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.

Webinarium "Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai" jest częścią cyklu wydarzeń online dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki. Spotkania są częścią programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami zapraszamy do śledzenia kalendarza webinariów na stronie PAIH.

PAIH S.A.
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: E-commerce na Filipinach - nowa era transgranicznego handlu
Co trzeci pracownik w Polsce oszczędza wspólnie z pracodawcą – podsumowanie wdrożenia PPK
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO