FSMdR Zamość Lubelszczyzna

Wystartował nabór do mieszkań w Zamościu.

PFR Nieruchomości logo
pfrn-mieszkania-zamosc-ul-parkowa-news

29 kwietnia o godz.12.00 ruszył nabór wniosków od chętnych na mieszkania powstające przy ul. Parkowej w Zamościu. Aplikować można do 13 maja za pośrednictwem strony internetowej www.zamosc.mdr.pl. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 96 wykończonych mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Osiedle jest wynikiem współpracy między zamojskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości i powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

W Zamościu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja składa się z dwóch części. W pierwszym etapie wszyscy zainteresowani zawarciem umowy najmu powinni wypełnić wniosek, a następnie złożyć komplet niezbędnych dokumentów w siedzibie Urzędu Miasta Zamościa. Wszystkie prawidłowo złożone oraz kompletne wnioski otrzymają odpowiednią liczbę punktów.

Jesteśmy bardzo dumni, że jako piąty samorząd w kraju przystąpiliśmy do tego programu i pomogliśmy zrealizować tę inwestycję, bo jako samorząd daliśmy grunt i zabiegaliśmy o powstanie tej inwestycji. Mieszkańców zachęcam do aplikowania, bo zarówno standard wizualny jak i standard użytkowy sprawią, że będzie to zamojską perełką w budownictwie mieszkaniowym. Trzymam kciuki za wszystkich mieszkańców, którzy złożą wnioski

– mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa

W drugim etapie rekrutacji, spółka PFR Nieruchomości sprawdzi sytuację finansową osób ubiegających się o mieszkania na osiedlu przy ul. Parkowej. Osoby, które znajdą się na liście uprawnionych do zawarcia umowy najmu muszą posiadać tzw. zdolność czynszową, czyli dochody umożliwiające ponoszenie comiesięcznych opłat związanych z najmem mieszkania. Potencjalni najemcy będą sprawdzani także w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

PFR Nieruchomości obecnie posiada w swojej ofercie pond 5 tysięcy mieszkań w inwestycjach zakończonych oraz w tych, dla których toczą się obecnie nabory. Na gotowych osiedlach praktycznie nie mamy już wolnych lokali. To pokazuje jak dobra i potrzebna jest nasza oferta, zwłaszcza dla rodzin, które dziś mogą mieć problem z zakupem własnego mieszkania na kredyt lub osób obawiających się tak dużego zobowiązania finansowego

– podkreśla Krystyna Wąchała - Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Osiedle w Zamościu to sześć czterokondygnacyjnych budynków z 96 mieszkaniami. W ofercie znajdą się zarówno 30 metrowe kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe oraz M4 o metrażu przekraczającym 70 mkw. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, drzwiami wewnętrznymi, białym montażem oraz glazurą i terakotą w łazienkach i kuchniach. Przyszli najemcy będą musieli jedynie wnieść swoje meble i wyposażyć kuchnię. 

Jesteśmy na końcowym etapie budowy. Po drodze spotkały nas tutaj wiele różnych zdarzeń pandemia, wojna, które również w jakiś spo-sób wpłynęły na tę budowę. Natomiast dzięki zaangażowaniu inwe-stora, miasta i wszystkich uczestników tego procesu udało się dopro-wadzić budowę do finału i zgodnie z terminami umownymi przeka-żemy inwestycję na koniec sierpnia i mam nadzieję, że mieszkańcy będą z tej naszej współpracy zadowoleni

– powiedział Adam Polak, prezes firmy API, generalny wykonawca osiedla

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

Więcej:
www.nieruchomosc.pfr.pl
www.zamosc.mdr.pl
www.mdr.pl
 

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: Zalety i wady rejestrowania znaków towarowych w wersji dwujęzycznej
Sztuczna inteligencja opisze badanie, bot poda leki? Polskie startupy przodują w medycznych innowacjach
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO