50 tys. ukończonych kursów w „Akademii PARP”. Przedsiębiorcy masowo korzystają ze szkoleń online

PARP
50 tys. ukończonych kursów w „Akademii PARP”. Przedsiębiorcy masowo korzystają ze szkoleń online
  • 50 tys. ukończonych kursów online od uruchomienia „Akademii PARP”
  • Blisko 13 tys. osób zainteresowanych założeniem własnej firmy (liczba osób, która ukończyła kurs „Jak założyć własną firmę”)
  • Ok. 3-krotny wzrost ruchu na portalu, I kwartał br. w porównaniu do I kwartału 2020 r., mierzony liczbą zapisów na kursy oraz liczbą ukończonych kursów
  • Obecnie wystawianych jest 1 tys. certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu tygodniowo
  • Ponad 2-krotny wzrost liczby zarejestrowanych nowych użytkowników na platformie, I kwartał br. w porównaniu do I kwartału 2020 r.

Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania rozwojem zawodowym oraz podnoszeniem kwalifikacji wśród przyszłych i obecnych przedsiębiorców MŚP, a także ich pracowników. „Akademia PARP” – platforma edukacyjna oferująca bezpłatne szkolenia online – przekroczyła liczbę 50 tys. ukończonych kursów, osiągając rekordową liczbę 60 tys. zarejestrowanych użytkowników. To dwa razy więcej osób niż w marcu 2020 r.

W ostatnim czasie wydajemy średnio aż 1 tysiąc certyfikatów tygodniowo. Oznacza to, że miesięcznie aż 4 tys. osób jest zainteresowanych zdobywaniem nowych kompetencji i wiedzy. W rzeczywistości ta liczba jest jeszcze większa ponieważ nie każda osoba, która ukończyła kurs generuje certyfikat ukończenia kursu. Jest to funkcja opcjonalna.

– mówi Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości w PARP, szef „Akademii PARP”

Oferta „Akademii PARP” to obecnie 32 kursy online, dedykowane przyszłym i obecnym przedsiębiorcom, oraz wszystkim tym, którzy chcą poszerzać swoje umiejętności.. Uczestnicy mają możliwość zdobywania wiedzy z dziedzin, takich jak: finanse, prawo, zarządzanie, marketing oraz kompetencje osobiste. 

Generalną zaletą edukacji online jest możliwość zadecydowania o czasie i miejscu nauki, a to co dodatkowo wyróżnia Akademię to możliwość bieżącej oceny szkoleń. Duży nacisk kładziemy na współtworzenie portalu przez jego użytkowników, co ostatecznie wpływa na stały wzrost jakości kursów.

– dodaje Michał Polański
 
Apetyt na własną firmę… pomimo pandemii

Największym zainteresowaniem cieszy się kurs „Jak założyć własną firmę”, który osiągnął 12 818 zapisów. Popularne są także: kurs „Media społecznościowe w biznesie” – 11 657 zapisów oraz „Umiejętności interpersonalne” – 9 255 zapisów. 

Od początku istnienia nowej wersji Akademii PARP (czerwiec 2019 r.) łącznie złożono zapisy na ponad 130 tys. kursów. Przy czym, jedna osoba może złożyć zapisy na kilka kursów. 

Zainteresowanie własną firmą widać również w danych infolinii PARP. W pierwszym kwartale 2021 r. wśród najczęściej pojawiających się pytań były te dotyczące otworzenia własnej działalności gospodarczej i dofinansowania na jej rozwój oraz zmianę profilu działalności firmy. 

PARP
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: Meksykański sektor e-commerce - szanse i możliwości
Coraz więcej pytań o własną firmę. Dane infolinii PARP
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO