Bezpłatne e-booki od PFR pomogą w cyfrowej transformacji biznesu

PFR S.A.
Bezpłatne e-booki od PFR pomogą w cyfrowej transformacji biznesu

Sprzedaż, marketing i zarządzanie zespołem to tylko niektóre tematy e-booków przygotowanych przez Polski Fundusz Rozwoju. Publikacje to praktyczne przewodniki dla przedsiębiorców, którzy w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, aby przetrwać, muszą wdrożyć szereg rozwiązań technologicznych i na nowo zdefiniować swoje działania.

Pandemia koronawirusa zmusza do przyspieszenia cyfrowej transformacji biznesu. Wiele firm, które dotychczas nie korzystały z narzędzi online lub robiły to na podstawowym poziomie, teraz zmierzyć się ze zmianą i przemodelowaniem dotychczasowych działań biznesowych.

Polskie przedsiębiorstwa potrzebują szerokiej oferty wsparcia, która pomoże im przetrwać i dostosować się do aktualnej sytuacji. Tarcza Antykryzysowa już działa, więc firmy mogą zwracać się  o niezbędną pomoc finansową. Kolejnym krokiem, w który zaangażowaliśmy się jako Polski Fundusz Rozwoju, jest wsparcie w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Wiele z nich, chcąc przetrwać w nowej rzeczywistości gospodarczej, zmuszonych jest do przejścia przyspieszonego kursu wdrażania innowacyjnych rozwiązań, a my chcemy im to ułatwić

– mówi Paweł Borys, prezes PFR.

Rozwiązania opisywane w e-bookach można wdrożyć w każdej firmie. Poza praktycznymi wskazówkami, publikacja zawiera także obszerną część z przeglądem konkretnych narzędzi dostępnych na rynku, które łączy ważna cecha – wszystkie zostały stworzone w Polsce i odniosły sukces, co oznacza, że zostały sprawdzone i dobrze spełniają swoje funkcje. Wśród nich możemy wyróżnić takie marki jak Sellizer, Brand24, Callpage, Freshmail, Landingi.pl, Livechat, AskHenry, EdwardAI, Apointly, Clickmeeting czy Autenti.

W obecnej sytuacji przedsiębiorcy muszą działać szybko i zdecydowanie, dlatego nasze e-booki to skondensowana dawka praktycznej wiedzy popartej doświadczeniami ekspertów. Zwieńczeniem każdej publikacji jest przegląd sprawdzonych narzędzi dostępnych na rynku, ich opisy i przykłady zastosowania. Co ważne, zależy nam na promowaniu polskich rozwiązań technologicznych, dlatego w e-bookach posługujemy się przykładami rodzimych start-upów i zachęcamy przedsiębiorców do korzystania z ich produktów i usług.

 – wyjaśnia Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Platforma do zarządzania marketingiem online, wtyczka umożliwiająca rozmowy z klientami wchodzącymi na strony firmowe, aplikacja do umawiania spotkań czy monitorująca pracę zespołu to tylko niektóre polskie narzędzia dla przedsiębiorstw, które mogą znacznie usprawnić pracę w dobie epidemii i pomóc w wejściu na ścieżkę wzrostu po unormowaniu się sytuacji.

Skutki pandemii odczują niemal wszyscy przedsiębiorcy, dlatego tak ważne jest wzajemne wsparcie. Super, że pojawiają się tego typu inicjatywy. Wiele polskich start-upów, choć znalazły się w równie trudnej sytuacji, decyduje się wydłużać bezpłatne okresy testowe swoich rozwiązań, chcąc ułatwić firmom przejście do online’u. My na przykład przewidzieliśmy darmowy 30 dniowy okres testowy, wsparcie przy każdym wdrożeniu i możliwość przedłużenia okresu testowego w zależności od potrzeb firm, nawet do paru miesięcy.

– mówi Mateusz Tułecki, współtwórca Sellizer.pl, narzędzia do optymalizacji pracy działów sprzedaży.

Na portalu startup.pfr.pl do pobrania są już cztery nowe, bezpłatne e-booki:

  • Jak zatrudniać najlepszych? - Pobierz e-book
  • Start-up skazany na sukces. Jakie narzędzia pomogą Ci zwiększyć sprzedaż? - Pobierz e-book
  • Narzędzia, które usprawnią zarządzanie zespołem w Twojej firmie. - Pobierz e-book
  • Za pomocą jakich narzędzi marketingowych zwiększysz potencjał swojej firmy? - Pobierz e-book

Zespół PFR we współpracy z przedsiębiorcami i ekspertami planuje opracowanie kolejnych obszarów tematycznych ważnych z punktu widzenia aktualnej sytuacji gospodarczej i wsparcia polskich firm w jak najszybszym powrocie na ścieżkę rozwoju. W tym celu, planowane jest również uruchomienie wkrótce webinarów w których będą omawiane kwestie ważne dla przedsiębiorców.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Polski Fundusz Rozwoju i banki uruchomią obsługę wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR
Wsparcie firm w czasie kryzysu – rusza cykl webinarów PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO