Wsparcie firm w czasie kryzysu – rusza cykl webinarów PFR

PFR S.A.
Wsparcie firm w czasie kryzysu – rusza cykl webinarów PFR

Polski Fundusz Rozwoju rozpoczyna cykl webinarów oraz rozmów wideo, zawierających praktyczne porady dla przedsiębiorców dotkniętych konsekwencjami pandemii COVID-19. Przygotowane zostały trzy ścieżki szkoleniowe – instrumenty wsparcia Grupy PFR, transformacja cyfrowa biznesu oraz cykl rozmów z ekspertami „Tarcza dla Przedsiębiorców”.

W obecnej sytuacji dla przedsiębiorców kluczowe jest zarządzanie antykryzysowe oraz konkretne wsparcie ze strony Państwa i jego instytucji, dlatego firmy mogą już korzystać z rządowej Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR. Przedsiębiorcy, którzy utrzymają miejsca pracy i będą pracować nad nowymi rozwiązaniami, mają szansę na najszybsze wyjście z kryzysu i powrót na ścieżkę rozwoju. Dlatego PFR, poza wsparciem finansowym, oferuje firmom możliwość poszerzenia ich wiedzy o ofercie wsparcia Grupy PFR, o dostosowaniu działalności do nowej rzeczywistości gospodarczej, czy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań

– mówi Paweł Borys, prezes PFR.

Webinary, czyli wirtualne spotkania na żywo, to popularna obecnie forma prowadzenia szkoleń i warsztatów, która daje najłatwiejszy dostęp do wiedzy ekspertów.

Wystarczy, że przedsiębiorca kliknie w link o ustalonej godzinie i połączy się online z innymi uczestnikami oraz ekspertem. Wirtualny pokój wygląda jak zaawansowany komunikator internetowy, z tą różnicą, że przedsiębiorcy nie widać i nie słychać, widzi on natomiast i słyszy eksperta. Ma też do dyspozycji okno czatu i może w nim zadawać pytania na bieżąco, komentować, prosić o wskazówki. Takie żywe spotkanie jest w pełni interaktywne i pełne wiedzy

– wyjaśnia Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR

Cykl webinarów PFR

Oferta szkoleniowo-doradcza PFR dotyczy trzech ścieżek tematycznych:

 1. Finansowanie i doradztwo Grupy PFR - cykl rozmów o instrumentach wsparcia oferowanych przez Grupę PFR dla przedsiębiorstw dotkniętych pandemią.
 2. Cyfrowa firma - seria webinariów przygotowana we współpracy z ekspertami Digital Poland z myślą o małych przedsiębiorstwach, które poszukują wsparcia w transformacji cyfrowej.
 3. Cykl rozmów z ekspertem #TarczaDlaPrzedsiebiorcy - seria rozmów z ekspertami firmy doradczej EY, którzy raz w tygodniu będą odpowiadać na najczęściej pojawiające się pytania przedsiębiorców. Nagranie rozmowy będzie dostępne w każdy piątek na kanale PFR na YouTube.

Webinary: Finansowanie i doradztwo Grupy PFR to cykl rozmów o instrumentach wsparcia oferowanych przez Grupę PFR dla firm dotkniętych pandemią. Przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie instrumenty finansowe i doradcze będą odpowiednie dla danej firmy oraz, jak się o nie ubiegać. Podczas rozmowy PFR będzie adresować pytania dotyczące konkretnych rozwiązań, które można zadać za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego. Gośćmi webinariów będą eksperci takich instytucji, jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, Agencja Rozwoju Przemysłu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, KUKE Finance, PFR Ventures czy Polska Agencja Inwestycji i Handlu czy Polskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Najbliższe tematy i terminy:

 • 16.04 o 11:00 - Finansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Aneta Zielińska-Sroka - Zapisy na webinar
 • 16.04 0 13:30 - Instrumenty finansowe Agencji Rozwoju Przemysłu – Konrad Trzonkowski – Zapisy na webinar
 • 17.04 o 11:00 - Inwestycje kapitałowe PFR Ventrues – Rozalia Urbanek – Zapisy na webinar

Webinary: Cyfrowa firma to seria webinarów przygotowana z myślą o małych przedsiębiorstwach, które poszukują wsparcia w transformacji cyfrowej. Przy wsparciu partnera merytorycznego cyklu – Fundacji Digital Poland – firmy poszerzą swoją wiedzę w takich obszarach, jak: praca zdalna i zarządzanie zespołem, korzystanie z narzędzi chmurowych, cyfrowa księgowość, automatyzacja obsługi klienta i wiele innych. Podczas webinarów eksperci przedstawią kluczowe działania, jakie przedsiębiorca powinien wykonać w każdym z obszarów oraz narzędzia cyfrowe wspierające wdrożenia.  

Najbliższe tematy:

 • 21.04 o 15:30 – Zdalne zarządzanie pracą zespołu – wskazówki i narzędzia – Zapisy na webinar

#TarczaDlaPrzedsiębiorcy, czyli cykl rozmów PFR z ekspertami EY zawierające praktyczne porady dla przedsiębiorców dotkniętych konsekwencjami pandemii COVID-19 oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nich pytania.

Poruszane tematy będą dotyczyć ochrony miejsc pracy, płynności finansowej czy przesunięcia niektórych obowiązków. Ekspertami doradzającymi będą przedstawiciele EY, specjalizujący się w usługach audytorskich, doradztwie podatkowym, czy doradztwie biznesowym. Wśród nich znajdą się m.in.  Tomasz Rolewicz, doradca podatkowy, Associate Partner w Zespole Podatków Korporacyjnych EY oraz Marek Jarocki, Partner w Dziale Podatkowym EY w Zespole People Advisory Services.

Najbliższe terminy:

 • 16.04 o 10:00 – Bezpieczeństwo Miejsc Pracy – relacja będzie opublikowana na kanale YouTube PFR
 • 17.04 o 10:00 – Płynność Finansowa  – relacja będzie opublikowana na kanale YouTube PFR

Szkolenia PFR Portal PPK

Dodatkowo, PFR Portal PPK zaprasza na bezpłatne szkolenia online na temat najważniejszych założeń Tarczy Antykryzysowej, podczas których uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób skorzystać z wprowadzonych rozwiązań.

W trakcie bezpłatnych szkoleń online eksperci:

 • przedstawią najważniejsze założenia Tarczy Antykryzysowej,
 • wskażą, z jakich inicjatyw wsparcia możesz skorzystać,
 • podpowiedzą kiedy możesz z nich korzystać oraz gdzie i jak składać odpowiednie wnioski,
 • opowiedzą o wprowadzonych udogodnieniach podatkowych dla pracodawców i pracowników,
 • odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości.

Zarejestruj się na szkolenie PFR Portal PPK pod linkiem.

Szkolenia dla Samorządów

Warto przypomnieć, że 14 kwietnia w ramach programu PFR dla Miast uruchomiony został cykl webinarów skierowanych do włodarzy miast, w których dostawcy innowacyjnych technologii wyjaśniają, jak ich rozwiązania mogą usprawnić działanie samorządów.

W pierwszym wirtualnym spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób z 68 polskich miast. Poprzez Antykryzysową Platformę Rozwiązań Technologicznych, PFR chce łączyć pilne potrzeby miast z rozwiązaniami firm technologicznych oraz prezentować produkty, które firmy chcą zaoferować i udostępnić samorządom na specjalnych, korzystnych warunkach w okresie najbliższych minimum 6 miesięcy.

Partnerem strategicznym projektu jest Związek Miast Polskich.

Najbliższe odcinki:

 • 16.04 o 10:00 – Komunikacja wewnętrzna przy użyciu narzędzi Chmury Krajowej - Zapis na webinar
 • 17.04 o 10:00 - Elektroniczne zarządzanie dokumentacją z udziałem NASK - Zapis na webinar
PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Bezpłatne e-booki od PFR pomogą w cyfrowej transformacji biznesu
Tarcza Antykryzysowa – bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców od PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO