Edukacja biznesowa do walki z kryzysem – PFR rusza z nową ofertą dla początkujących przedsiębiorców

PFR S.A.
Edukacja biznesowa do walki z kryzysem – PFR rusza z nową ofertą dla początkujących przedsiębiorców

Inspirujące Rozmowy o Przyszłości nowych technologii, praktyczne Vademecum Innowatora w formie podcastu o najważniejszych aspektach prowadzenia własnego start-upu oraz druga ścieżka profesjonalnych kursów online pt.: Jak pozyskać finansowanie ma rozwój firmy? – tej jesieni korzystając z nowej, bezpłatnej oferty edukacyjnej Polskiego Funduszu Rozwoju każdy ma szansę stworzyć i rozwinąć własny biznes.

W czasie pandemii Polacy sprawnie przenieśli wiele codziennych czynności do online’u – praca, zakupy przez internet czy zdalne lekcje stały się czymś bardziej powszechnym. Jak jest z samo dokształcaniem się online? Dane Eurostatu pokazują, że w 2019 roku z kursów online skorzystało zaledwie 5 proc. Polaków w wieku od 16 do 74 lat, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi 8 proc. W europejskiej trójce krajów przodujących w zdobywaniu nowych kompetencji przez kursy internetowe są Finlandia z wynikiem 21 proc. Szwecja - 18 proc. i Hiszpania – 15 proc.

Podstawą rozwoju gospodarczego każdego kraju jest dostęp do wiedzy - i to nie tylko tej wszechstronnej zdobywanej na etapie szkoły czy studiów, ale także biznesowej, która ma znaczący wpływ na tworzenie się nowych przedsiębiorstw. Ważnym kierunkiem, który niezmiennie kontynuujemy w PFR jest rozbudowa ogólnodostępnej oferty edukacyjnej, także w formule online, dzięki której każdy Polak może dowiedzieć się jak stworzyć innowacyjny biznes lub rozwijać już istniejący start-up. Wierzymy, że dzięki edukacji biznesowej zacznie powstawać w Polsce więcej firm świadomych swojego potencjału i odpornych na gospodarcze zawirowania.

- mówi Paweł Borys, prezes PFR


Jak zdobyć finansowanie? - to częste pytanie zadawane przez przedsiębiorców technologicznych, na które odpowiedź znajduje się w drugiej ścieżce kursów online dostępnej już na platformie edukacyjnej startup.pfr.pl. Bezpłatny kurs powstał przy współpracy z ekspertami z EY, LAWMORE, SpeedUp Group, PFR Ventures oraz SMOK Ventures i składa się z dziewięciu modułów, w których uczestnik kolejno dowiaduje się m.in.: o źródłach i instrumentach finansowania innowacyjnych projektów, jak przygotować pitch deck i zaprezentować produkt przed potencjalnym inwestorem oraz na jakie dokumenty i zapisy należy zwrócić uwagę przy nawiązywaniu współpracy z funduszem VC czy aniołem biznesu.

Duża dawka wiedzy przekazywana jest głównie za pomocą wideo uzupełnionych o dodatkowe materiały do pobrania i infografiki. Na przejście kursu potrzeba łącznie ok. 3,5 godziny, a na zakończenie uczestnicy przechodzą krótki test sprawdzający zdobytą wiedzę, który pozwala uzyskać certyfikat.

Pomysł na innowacyjny biznes to dopiero połowa sukcesu – druga połowa to wiedza, która pozwoli wcielić w życie to, co wymyśliliśmy. Nie każdy ma fundusze na udział w szkoleniach biznesowych, odpowiednią ilość czasu czy możliwość dojazdu. Dlatego systematycznie rozbudowujemy ofertę kursów online, które są bezpłatne, elastyczne czasowo i przygotowywane przy współpracy z czołowymi ekspertami. Pierwszy opublikowany na platformie kurs Lean Canvas przeszło do tej pory 2000 osób, co jest najlepszym dowodem na duże zapotrzebowanie na wiedzę biznesową.

- mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR

Tej jesieni oferta edukacyjna PFR została rozbudowana także o cykl podcastów Vademecum Innowatora, w których start-upowcy i ludzie budujący polski ekosystem innowacji dzielą się swoim doświadczeniem i praktycznymi poradami. Podcasty skierowane są do przyszłych przedsiębiorców technologicznych, którzy chcą dowiedzieć się, jak stworzyć dobrze prosperujący start-up.

Vademecum Innowatora czy kursy online to bardzo merytoryczne narzędzia, w których uczymy tworzenia własnego innowacyjnego biznesu. W PFR chcemy także inspirować do działania, pokazywać interesujące przykłady i mówić o najnowszych trendach w świecie nowych technologii. Dlatego zachęcam do oglądania i słuchania Rozmów o przyszłości – cyklu wywiadów, w których rozmawiam z moimi gośćmi o zmianach, które dokonują się wokół nas w związku z pandemią Covid-19.

- mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Na jesienną ofertę edukacyjną PFR składają się: nowa ścieżku kursu online: Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy? Podcasty Vademecum Innowatora oraz wideowywiady Rozmowy o Przyszłości.

Bezpłatny kurs „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?” jest dostępny na startup.pfr.pl od 14.09. Aby wziąć w nim udział wystarczy założyć konto i otrzymać nieograniczony dostęp do materiałów warsztatowych. Ścieżka kursu to łącznie 11 lekcji zakończonych egzaminem.

Test nie ma ograniczenia czasowego i umożliwia kilkukrotne podejście. Uczestnik, który zda egzamin, otrzyma certyfikat, potwierdzający zdobycie umiejętności. Wkrótce na stronie pojawią się kolejne ścieżki tematyczne, które razem stworzą kompleksową bazę wiedzy dla początkujących przedsiębiorców.

Podcastów Vademecum Innowatora można posłuchać na Spotify i Anchor, gdzie dostępny jest już pierwszy odcinek „Finansowanie start-upów” z udziałem Małgorzaty Walczak z PFR Ventures. W każdy poniedziałek o godzinie 17 publikowany będzie kolejny z serii 12 odcinków.

Cykl Rozmowy o Przyszłości można oglądać na kanale Youtube Polskiego Funduszu Rozwoju.

Pierwsze cztery odcinki są już dostępne na kanale oraz w formie podcastów na Spotify i Anchor.
Kolejne rozmowy będą publikowane w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17:00.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
ARP S.A. rozpoczyna cykl webinariów prezentujących ofertę wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw
„PPK blisko Ciebie” – rusza cykl konferencji wojewódzkich
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO