PARP uruchamia nabór do konkursu „Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu”

PARP
news-parp-startupy-06092023

Od 5 września do 31 października 2023 r. trwa nabór do konkursu „Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu” z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Startupy, które ukończyły pomyślnie program inkubacji nowego pomysłu biznesowego, będą mogły uzyskać bezzwrotne wsparcie finansowe na dalszy rozwój działalności i wejście z produktem na rynek. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w tym naborze to 60 mln zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia nabór wniosków w działaniu „Platformy startowe dla nowych pomysłów – komponent IIa – Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu”. Nabór skierowany jest do startupów (spółek kapitałowych), które ukończyły pomyślnie program inkubacji nowego pomysłu biznesowego w Platformie startowej POPW (Program Polska Wschodnia) lub inny program inkubacji finansowany ze środków publicznych i realizują projekt w co najmniej jednym województwie Polski Wschodniej. Nabór dotyczy startupów, które ukończyły inkubację nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem ogłoszenia naboru i posiadają Raport z inkubacji ważny na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie.

Wnioski można składać od 5 września do 31 października 2023 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00) za pośrednictwem Generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej PARP.

Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść 85% kosztów kwalifikowanych i sięgać 600 tys. zł. Finansowaniem zostaną objęte wydatki przeznaczone na rozwinięcie działalności gospodarczej startupu, w szczególności:

  • wynagrodzenia personelu projektu;
  • zakup usług związanych z rozwijaniem modelu biznesowego;
  • zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Po skorzystaniu z tego komponentu przedsięwzięcia o kluczowym potencjale, wymagające zaangażowania dodatkowych środków dla dynamicznego wzrostu, będą miały możliwość uzyskania wsparcia na dalszy rozwój działalności sięgające 3 mln zł.

Więcej informacji o konkursie „Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu” znajduje się na stronie PARP.

PARP zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza potencjalnych wnioskodawców do udziału w spotkaniu informacyjnym przybliżającym zasady naboru i oceny wniosków w działaniu 1.1 FEPW – w komponencie IIa – Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu.

Celem spotkania jest omówienie kryteriów wyboru projektów i zasad aplikowania o dofinansowanie w naborze.

Spotkanie odbędzie się 15 września 2023 r. o godz. 11:00 w Villi Pallas przy ul. Żołnierskiej 4 w Olsztynie. 
Spotkanie informacyjne odbędzie się w formule stacjonarnej – będzie dostępna również transmisja online (bez zapisów). Na spotkanie stacjonarne obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Program oraz rejestracja na spotkanie dostępne są na stronie PARP.
 

PARP
Poprzedni artykuł
Forum Zielonych Inwestycji PFR - podsumowanie działań strategii PFR Green Hub
PARP zaprasza na spotkania regionalne dla przedsiębiorców. 13 września gościmy w Gdańsku
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO