Corporate-Startup Mixer: Nanotechnologia

PARP
Corporate-Startup Mixer: Nanotechnologia

Już 17. Października, w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu PARP Connect & ScaleUp, tym razem poświęcone w całości innowacjom oraz nowym technologiom. Spotkanie Corporate-Startup   Mixer to święto otwartych innowacji, na które zapraszamy przedstawicieli międzynarodowych korporacji, dużych i średnich firm, przedsiębiorstw rodzinnych, wyspecjalizowanych spółek technologicznych, start-upów, naukowców, eksperymentatorów oraz pasjonatów nowych technologii. Celem tego spotkania jest poszerzanie ekosystemu innowacji przez wzmacnianie biznesowych relacji między jego uczestnikami.

Myśląc o innowacjach zazwyczaj myślimy o fantastycznych gadżetach, o ułatwiającym życie oprogramowaniu, o dysruptywnych modelach biznesowych. Z reguły nasze myślenie sprowadza się do zastosowań innowacyjnych rozwiązań (i nie ma w tym nic złego!), dużo rzadziej zastanawia nas istota innowacji, jej technologiczne szczegóły, drobnostki, które nadają jej pożądany charakter.

To wydarzenie adresowane jest do osób, które zainteresowane są obiema płaszczyznami innowacji - stroną użytkownika oraz stroną kreatora. Do wzięcia udziału w nim zaprosić chcemy pasjonatów, eksperymentatorów, naukowców, przedsiębiorców oraz wszystkich pozostałych innowatorów zorientowanych na eksplorowaniu możliwości jakie stwarza nanotechnologia. Spotkanie to poświęcone będzie burzeniu murów i budowaniu mostów dla współpracy dużych i dojrzałych przedsiębiorstw oraz małych i wyspecjalizowanych w nadawaniu materiałom nowych właściwości start-upów.

Spotkanie, mimo specjalistycznego obszaru tematycznego, będzie miało biznesowy charakter. Odnaleźć na nim powinni się przedstawiciele tak różnych branż jak: energetyka, elektromobilność, fotonika, optoelektronika, medycyna, kosmetologia, ochrona środowiska, druk 3D oraz pozostałe nowoczesne metody produkcji. We wszystkich branżach jest miejsce dla Nanotechnologii. Charakter spotkania wpisuje się wyraźnie w coraz bardziej zauważalny w światowej i polskiej gospodarce trend tzw. “cross-industry innovation”, realizowania wzrostu na ścieżce innowacji dzięki rozwiązaniom rodzącym się na styku branż oraz dzięki modelom biznesowym inspirowanym poczynaniami nie konkurujących ze sobą firm.

"Corporate-Startup Mixer: Nanotechnologia" realizowany jest w ramach inicjatywy "Connect & Scale Up" PARP, w partnerstwie ze Śląskim Klastrem NANO oraz Fundacją NANONET. To spotkanie jest także dopłenieniem międzynarodowej konferencji InterNanoPoland 2019. W ramach PARP Connect & Scale Up łączymy innowatorów (przedsiębiorstwa, korporacje i startupy) na wspólnych spotkaniach, których celem jest budowa bardziej efektywnego rynku innowacji. A to wszystko w naprawdę świeżym stylu!

 

Kiedy?


17/10/2019, godzina 10:00
 

Gdzie?


Novotel Centrum (Aleja Roździeńskiego 16, Katowice)


Formularz rejestracyjny oraz szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie https://www.eventbrite.com/e/corporate-startup-mixer-nanotechnologia-tickets

PARP
Poprzedni artykuł
PFR wspiera Akademię GPW Growth
15 mln na szkolenie MŚP z zamówień publicznych
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO