PFR wspiera Akademię GPW Growth

PFR S.A.
PFR wspiera Akademię GPW Growth

Wystartował program GPW Growth, którego partnerem strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju. Celem programu jest wsparcie rozwoju małych i średnich firm poprzez spotkania i warsztaty z ekspertami, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe kompetencje menadżerskie.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zainaugurowano pierwszą edycję Akademii GPW Growth, będącej częścią programu GPW Growth, wspierającego rozwój i transformację spółek z sektora MŚP. Tym samym uczestnicy, którzy zgłosili się do programu, rozpoczęli cykl dziesięciu sesji wykładów i spotkań.

Takie projekty jak GPW Growth to kolejny przykład na to, że małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w naszym kraju liczyć na wsparcie. W tej kadencji to właśnie przede wszystkim z myślą o nich wprowadziliśmy cały szereg rozwiązań, w tym: Konstytucję Biznesu, 100 zmian dla firm, Pakiet MŚP czy Pakiet Przyjazne Prawo. Celem Akademii GPW Growth jest m.in. kształcenie kadr, w tym zarządzających firmami. Akademia oferuje poszerzanie umiejętności efektywnego prowadzenia biznesu w celu zwiększenia wartości firmy. Jednocześnie – zamiast na wiedzę teoretyczną - kładzie nacisk na praktykę biznesu. Odpowiada więc na jedno z kluczowych wyzwań - które stoją przed naszą gospodarką - czyli wzrost konkurencyjności.

- powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak.

GPW Growth to kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm w oparciu o zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw. W ramach projektu odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty, case studies, a także zagraniczne sesje wyjazdowe.

Jako PFR zaangażowaliśmy się w Akademię GPW Growth, aby wspierać małe oraz średnie przedsiębiorstwa w dalszym rozwoju ich kompetencji menadżerskich pod okiem doświadczonych praktyków biznesu. Doskonale wpisuje się to w ścieżkę edukacyjną tworzoną w ramach programów PFR – od pomysłu na biznes, rozwój, a po pozyskiwanie inwestorów. Wierzymy, że spółki biorące udział w programie zostaną wyposażone w solidną wiedzę o budowaniu wartości firmy i wkrótce zadebiutują na warszawskiej giełdzie.

 – mówi Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

GPW Growth to program, którego celem jest edukacja biznesowa wspierająca rozwój firm. Dzisiaj inaugurujemy Akademię GPW Growth, która stawia na bardzo praktyczne podejście do budowania umiejętności zarządczych. Uczestnicy Akademii będą mogli spotkać się z uznanymi ekspertami biznesu, skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, nawiązać sieć kontaktów biznesowych, a także otrzymają kompleksową informację o możliwościach pozyskania kapitału w celu przyspieszenia wzrostu przedsiębiorstwa.

- mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

Organizatorem GPW Growth jest Giełda we współpracy z partnerami, m.in: Polskim Funduszem Rozwoju, EY Academy of Business, Inicjatywą Firm Rodzinnych, Dialog – Klub Dyrektorów Finansowych, Kancelarią Grabowscy i Wspólnicy, NBS Communications oraz patronami programu - Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i CFA Society Poland.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Fundusze Norweskie w PARP – zapraszamy na konferencję 30 października
Corporate-Startup Mixer: Nanotechnologia
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO