Fundusze Norweskie w PARP – zapraszamy na konferencję 30 października

PARP
Fundusze Norweskie w PARP – zapraszamy na konferencję 30 października

W najbliższych dniach nastąpi oficjalny start programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zapraszamy na konferencję: The Heart w Warsaw Spire, pl. Europejski 1, 30 października br. o godz. 10:00

W czasie wydarzenia będzie można dowiedzieć się o możliwościach uzyskania wsparcia, porozmawiać z ekspertami na temat warunków uzyskania dofinansowania w konkursie, który zostanie ogłoszony jesienią 2019 r.

– Z dużą satysfakcją przyjęliśmy decyzję o powierzeniu naszej Agencji realizacji programu grantów norweskich dla przedsiębiorców. Program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” jest największym z programów dla przedsiębiorców realizowanych dotychczas w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w Polsce. Cieszymy się, że doceniono doświadczenie PARP w dystrybucji wsparcia dla MŚP – powiedział Adam Banaszak, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” to program, którego celem jest poprawa konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Wsparcie finansowe będzie oferowane w formule otwartych konkursów w trzech obszarach tematycznych:

  • Innowacje w zakresie zielonych technologii (green industry innovation);
  • Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych (blue growth);
  • Technologie poprawiające jakość życia (welfare technologies).

Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln zł.

Dodatkowo przewidziano tzw. "Schemat małych grantów dla kobiet" – osobna pula środków, o które mogą starać się firmy, których właścicielkami są kobiety lub takie, w których to one zarządzają przedsiębiorstwem.
Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim. Konferencji towarzyszyć będzie strefa spotkań b2b - kolejna okazja do poznania partnerów z Norwegii i nawiązania współpracy w ramach projektów z dofinansowanych z Funduszy Norweskich.

Zapraszamy do rejestracji oraz zapoznania się z programem

Udział w konferencji jest bezpłatny.

PARP
Poprzedni artykuł
Lojalni i pracowici – nowa prawda o millenialsach
PFR wspiera Akademię GPW Growth
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO