Mińsk Mazowiecki Mazowsze PFR nieruchomości

Mińsk Mazowiecki – Pierwsze klucze do mieszkań wydane!

PFR Nieruchomości logo
PFR-Nieruchomości-S.-A._Mińsk-Mazowiecki-news

W Mińsku Mazowieckim, w dynamicznie rozwijającej się części miasta, dobiegła końca budowa 138 mieszkań przy ul. Klonowej. Pierwsi najemcy już odebrali klucze do mieszkań! Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za której realizację odpowiada spółka PFR Nieruchomości. 

Dwa 4-piętrowe budynki, 138 mieszkań, głównie 2- i 3-pokojowych, garaże podziemne, duży plac zabaw – to inwestycja w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej. Osiedle znajduje się zaledwie 750 metrów od stacji, z której pociągiem można dojechać do warszawskiego centrum już w 30 minut. W bliskim otoczeniu inwestycji znajduje się pełna infrastruktura – żłobek, przedszkole, szkoła, sklepy spożywcze. 

Inwestycja powstała we współpracy z lokalnym deweloperem. Zdecydowaliśmy się na jej zakup, bo widzimy ogromny potencjał w Mińsku Mazowieckim – to rozwijające się miasto, którego dodatkowym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo stolicy. Ludzie, którzy zdecydują się tu zamieszkać, mogą pracować zarówno w Mińsku Mazowieckim jak i w Warszawie, co daje im dużo możliwości na rozwój kariery zawodowej

- mówi Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A. 

Nabór do mieszkań został przeprowadzony wspólnie z samorządem. Dzięki temu inwestycja jest objęta dopłatami do czynszu z programu „Mieszkanie na start”. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina, która mieszka w lokalu o powierzchni ok. 60 mkw. będzie mogła liczyć na wsparcie w wys. 380 zł miesięcznie. Takie dopłaty przyznawane są na 15 lat, a najemca co roku podlega weryfikacji, czy nadal może ubiegać się o dopłaty. Jedynym, kryterium determinującym przyznawanie dopłat jest dochód gospodarstwa domowego. Wspomniana wcześniej rodzina uzyska dofinansowanie, jeśli jej dochód nie przekroczy 11,3 tys. zł miesięcznie. 

Budowa w Mińsku Mazowieckim ruszyła 30 września 2019 roku. To pierwsza inwestycja realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego na Mazowszu. W tym województwie dobiega końca budowa kolejnej inwestycji – 124 mieszkań w Radomiu przy ul. Tytoniowej. Z końcem 1Q 2022 roku na osiedle wprowadzą się pierwsi najemcy. Z kolei w stolicy trwa projektowanie ponad 500 mieszkań w doskonałej lokalizacji – przy ul. Ratuszowej. W 2022 roku planowane jest złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę dla tego osiedla.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

Więcej:

www.nieruchomosci.pfr.pl 
www.minskmazowiecki.mdr.pl
www.mdr.pl
 

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Produkty, usługi i technologie dostępne dla wszystkich to szansa na rozwój firm w nadchodzących latach
Młody Nowy Nikiszowiec – sprawdziliśmy kto zamieszkał na katowickim osiedlu
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO