eksport internacjonalizacja Ekspansja zagraniczna

Webinarium PAIH: ABC Eksportu - strategie internacjonalizacji działalności i zabezpieczenie ryzyka w handlu zagranicznym

PAIH S.A.
Webinarium PAIH: ABC Eksportu - strategie internacjonalizacji działalności i zabezpieczenie ryzyka w handlu zagranicznym

Wszelkie decyzje o wejściu na wybrane rynki zagraniczne powinny być poprzedzone pozyskaniem solidnej wiedzy i szczegółową analizą danych rynków oraz przygotowaniem indywidualnej strategii eksportowej firmy. Działania eksportowe należy również poprzedzić pozyskaniem wiedzy na temat sprawdzonych metod i sposobów internacjonalizacji działalności, a także możliwości rozwoju sprzedaży na danych rynkach i sposobów zabezpieczenia ryzyka eksportowego.

Pojęcie ryzyka jest wpisane w każdą działalność biznesową, jednak podczas ekspansji zagranicznej przedsiębiorcy są szczególnie narażeni na różne rodzaje zagrożeń oraz wysoki poziom ryzyka. Dotarcie do zagranicznego klienta może wiązać się z koniecznością zaangażowania zasobów wielokrotnie większych niż w przypadku rynku krajowego. W takim przypadku ryzyko poniesienia porażki jest o wiele wyższe i jest ona znacznie bardziej kosztowna niż na rynku rodzimym. Ryzyko w handlu zagranicznym można zabezpieczać na różne sposoby, na przykład dzięki pozyskaniu odpowiednich informacji, różnym sposobom postępowania, a także dzięki finansowym instrumentom ubezpieczeniowym dedykowanym dla specyfiki tego rodzaju działalności.

Podczas szkolenia eksperci PAIH i KUKE przekażą praktyczną wiedzę dotyczącą sposobów wejścia, prowadzenia działalności na rynkach zagranicznych oraz zabezpieczania ryzyka związanego z ekspansją zagraniczną. W tym celu przygotowali sporą dawkę informacji, dzięki którym będzie można odpowiednio przygotować się do podbojów rynków zagranicznych, i które to mogą przynieść spore korzyści dla firmy, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego poziomu ryzyka handlowego.

Podczas spotkania, poruszone zostaną między innymi kwestie dotyczące:

  • możliwości wsparcia i współpracy z PAIH,
  • przygotowania indywidualnej strategii eksportowej,
  • strategii rozwoju działalności na rynkach zagranicznych,
  • analizy różnych modeli internacjonalizacji działalności,
  • omówienia możliwych zagrożeń i ryzyka w działalności eksportowej,
  • sposobów zabezpieczania ryzyka w handlu zagranicznym.

Szkolenie poprowadzą:

  • Barbara Kamińska-Szuba, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Austrii,
  • Wojciech Nowicki, Starszy Konsultant, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Maria Fliśnik, Menedżer Regionu, KUKE.

Webinarium odbędzie się 20 maja o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się już dziś!

Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami zapraszamy do śledzenia kalendarza webinariów na stronie PAIH.

PAIH S.A.
Poprzedni artykuł
Jak innowacje wpływają na rozwój polskich miast?
BGK wdraża gwarancje leasingu
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO