Raport Biura Analiz

Producenci Baterii i Akumulatorów (wrzesień 2020)

Andrzej Kochman
Producenci Baterii i Akumulatorów (wrzesień 2020)

Jednym z fundamentów rozwoju elektromobilności jest rozwój branży produkującej baterie oraz akumulatory. W związku z czym Biuro Analiz przygotowało kolejną aktualizację materiału „Producenci baterii i akumulatorów – zestawienie podstawowych danych statystycznych” mający ukazać podstawowe dane statystyczne polskiej branży producentów baterii oraz akumulatorów na tle innych krajów Unii Europejskiej jak również przedstawić jej podstawowe parametry finansowe.

  1. Eksport akumulatorów z Polski już po czerwcu 2020 r. odrobił straty z okresu lockdown’u i był wyższy niż marcu 2020 (roczna krocząca 12-miesięczna).
  2. Mimo kryzysu spowodowanego COVID-19 na koniec czerwca przychody netto i zrównane z nimi  branży produkcji akumulatorów w Polsce były wyższe niż po czerwcu w roku 2019.  
  3. Energia z ogniw fotowoltaicznych (błękitne) potrafi w ciągu dnia przewyższyć produkcję energii z wiatraków (zielone). Dane na dzień  24.09.2020.
  4. Rejestracje nowych pasażerskich samochodów elektrycznych bateryjnych (BEV) w Niemczech i Francji są po czerwcu 2020 wyższe niż pod koniec 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią raportu pt. "Producenci baterii i akumulatorów zestawienie podstawowych danych statystycznych".

Andrzej Kochman
Poprzedni artykuł
Zużycie energii jako przybliżenie aktywności gospodarczej (tydzień 40)
Kompendium wiedzy o handlu zagranicznym Polski - wrzesień 2020
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO