FIS PFR nabył udziały w Spółce WiK w Opolu

PFR S.A.
FIS PFR nabył udziały w Spółce WiK w Opolu

4 grudnia 2019 między Funduszem Inwestycji Samorządowych PFR i Miastem Opole została zawarta umowa na zbycie 25% udziałów w Spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Dzięki transakcji władze miasta zrealizują ważne dla mieszkańców inwestycje, takie, jak nowy stadion piłkarski, Opolskie Centrum Sportu czy Centrum Usług Wspólnych.

Fundusz Inwestycji Samorządowych PFR zgodnie z umową zawartą 4. grudnia 2019 staje się mniejszościowym, pasywnym udziałowcem w Spółce WiK Opole, w której obejmie 25% udziałów za łączną kwotę ok 100 mln złotych. 

FIS inwestuje w dobrze zarządzane, zyskowne spółki komunalne o stabilnej kondycji finansowej, a taką jest właśnie WiK Opole, który ma stabilne przychody, dysponuje dużym majątkiem, a aktualnie prowadzi również inwestycję w kompleksową modernizację oczyszczalni ścieków.

Dla Funduszu to korzystna lokata kapitału, a dla miasta dodatkowe środki na realizację inwestycji istotnych dla rozwoju oraz jakości życia mieszkańców.

- Ma to niebagatelne znaczenie dla naszego miasta, bo dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zrealizować ważne dla mieszkańców inwestycje, jak nowy stadion piłkarski, Opolski Park Sportu czy Centrum Usług Publicznych

– tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Fundusz Inwestycji Samorządowych proponuje samorządom takie formy wsparcia, które z jednej strony pokrywają lukę kapitałową w projektach inwestycyjnych, a z drugiej nie pogarszają ich Indywidualnego Wskaźnika Zadłużenia. Jesteśmy partnerem, który udziela samorządom wszechstronnego wsparcia – zarówno w obszarze finansowania, jak i kompleksowego doradztwa. Zazwyczaj pierwsza transakcja otwiera drzwi do następnych. Samorządy wiedzą, że mogą na nas liczyć w wielu aspektach - nie tylko finansowym, ale też skorzystać z naszego know-how i doświadczenia zespołu

– mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes zarządu PFR.

To kolejna udana transakcja FIS, który przeprowadził już kilka podobnych inwestycji, m.in.: w Gdyni, Limanowej czy Nowym Sączu.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Ruszył nabór dla start-upów w ramach trzeciej edycji Sieci Mentorów
Wzornictwo jako narzędzie wdrażania innowacji
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO