Idea 3W - woda, wodór, węgiel

BGK
Idea 3W - woda, wodór, węgiel

Idea 3W: woda, wodór, węgiel to unikalna na skalę światową koncepcja, która łączy kompetencje i potrzeby świata nauki, biznesu i administracji, by w oparciu o technologie z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego budować lepszą, nowoczesną i zrównoważoną przyszłość.  

3W koncentruje się na trzech kluczowych zasobach: wodzie, która jest źródłem życia na Ziemi, wodorze – jako paliwie przyszłości i technologiach węglowych – podstawie wytrzymałych materiałów przyszłości. 

Dzięki inicjatywie 3W świat nauki, w którym powstają nowatorskie rozwiązania oraz technologie, zbliży się do świata biznesu. Tworzymy narzędzia ułatwiające współpracę pomiędzy wynalazcami a firmami zainteresowanymi komercjalizacją tych innowacji oraz instytucjami finansowymi, które pomogą znaleźć środki na odważne projekty rozwojowe

– powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Idea 3W to wizja przyszłości, w której – jako całe społeczeństwo – odpowiedzialnie zarządzamy zasobami, którymi dysponujemy, dzięki czemu możemy nadal podnosić jakość naszego życia. 3W buduje i integruje społeczność utalentowanych naukowców, ambitnych studentów, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskich organizacji pozarządowych oraz odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego i instytucji finansowych. 

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oferuje praktyczne rozwiązania i wsparcie dla przedsiębiorstw, a Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) dysponuje instrumentami wspierającymi rozwój przedsiębiorców. 

W wyszukiwarce finansowań na stronie PFR powstał nowy filtr 3W. Umożliwia on wybór instrumentów, które BGK oferuje przedsiębiorcom. Rozwiązanie przeznaczone jest dla firm, które prowadzą działalność w obszarach: wody, wodoru i węgla. Teraz przedsiębiorcy 3W mogą łatwo i szybko znaleźć najlepsze dla siebie opcje. 

Osoba kontaktowa: Agata Sobolewska
Ekspert ds. budowania relacji i partnerstw 
Departament 3W
e-mail: [email protected]

BGK
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: Delegowanie pracowników do Szwajcarii w branży IT
Jak ośrodki innowacji wspierają polskich przedsiębiorców?
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO