FSMdR Nowy Targ

Niemal tysiąc chętnych na 130 mieszkań w Nowym Targu

PFR Nieruchomości logo
PFR Nieruchomości Nowy Targ4

Nabór wniosków w Nowym Targu dobiegł końca. Chętni mogli aplikować na mieszkania przy ul. Sikorskiego przez trzy tygodnie. Zainteresowanie było ogromne – w toku trwania naboru wpłynęło aż 977 wniosków, co oznacza ponad siedmiu chętnych na jeden lokal. Był to 10 i ostatni nabór w tym roku na mieszkania w ramach rynkowej części rządowego programu, który realizuje spółka PFR Nieruchomości.

Pochodzę z Nowego Targu dlatego ten wynik w ogóle mnie nie dziwi – myślę, że jest on pochodną doskonałej lokalizacji w jakiej znajduje się nasza inwestycja, a także atrakcyjnej oferty, którą wprowadzamy na nowotarski rynek. Mieszkania zostaną przekazane najemcom w stanie wykończonym podstawowym, co oznacza pomalowane ściany, ułożone glazury oraz terakoty w kuchniach i łazienkach, a także biały montaż. Wystarczy wnieść swoje meble i można mieszkać!

– powiedziała Krystyna Wąchała-Malik,
członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Od dnia złożenia wniosku, na udokumentowanie informacji w nim zawartych potencjalni najemcy mają 30 dni. Samorząd dokona weryfikacji społecznej, która polega na nadaniu wnioskom odpowiedniej punktacji, zgodnej z kryteriami zapisanymi w uchwale Rady Miejskiej. Potem powstanie lista pierwszeństwa do mieszkań uszeregowana według zdobytych punktów. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

Drugi etap to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli sprawdzenie najemcy pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Sikorskiego zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Inwestycja w Nowym Targu to 130 mieszkań, dwu- i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji – dobrze skomunikowana i daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem. Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości powstało 1977 mieszkań m.in. w takich miastach jak Katowice, Świdnik czy Jarocin, a kolejne pond 2,5 tysiąca jest w budowie. W 10 naborach do mieszkań, które w tym roku uruchomiła spółka PFR Nieruchomości wpłynęło ponad 12 tysięcy wniosków na blisko 2 tysiące mieszkań, co oznacza średnio sześciu chętnych na jeden lokal.

Więcej:
www.nieruchomosci.pfr.pl
www.nowytrag.mdr.pl
www.mplus.pl

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Toruń, ul. Okólna – osiedle z prefabrykatów już na ostatniej prostej
Co trzeci najemca Nowego Nikiszowca objęty dopłatami do czynszu
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO