KUKE Eksport

Nowe wsparcie dla eksporterów – KUKE i BGK rozszerzają współpracę

KUKE S.A.
Zdjęcie z podpisania umowy KUKE i BGK.

KUKE i Bank Gospodarstwa Krajowego i podpisały umowę rozszerzającą współpracę o oferowanie eksporterom nowych instrumentów ubezpieczeniowych i gwarancyjnych wspierających ich inwestycje i ekspansję zagraniczną.

Oferta BGK wzbogaciła się o najnowsze rozwiązania z systemu wsparcia eksportu KUKE. Dzięki nim firmy już aktywne na zagranicznych rynkach bądź planujące taką działalność będą mogły pozyskać na atrakcyjnych warunkach m.in. finansowanie dla krajowych inwestycji służących zwiększaniu potencjału eksportowego.

Wspólnie z KUKE od 2009 roku wspieramy działalność polskich firm na arenie międzynarodowej. W efekcie jesteśmy z polskimi przedsiębiorcami już na 76 rynkach. Rozszerzenie naszej współpracy o wprowadzenie kredytów eksportowych ma na celu dalszy rozwój eksportu polskich towarów i usług. Podążamy za polskimi spółkami, niezależnie od branży czy lokalizacji projektu. Wspieramy eksport zarówno do krajów określanych jako bezpieczne, jak i na rynki podwyższonego ryzyka, ale perspektywiczne. Naszymi działaniami wzmacniamy pozycję Polski i polskich firm za granicą.

- mówi Paweł Nierada, pierwszy wiceprezes zarządu BGK, polskiego banku rozwoju.

Nowe rozwiązania umożliwią przedsiębiorcom sfinansowanie m.in. przygotowania do eksportu, np. wybudowanie nowej hali, kupno terenu, linii produkcyjnej lub maszyn, dzięki którym powstanie eksportowane dobro lub usługa. Dadzą też możliwość uzyskania dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia kredytu przeznaczonego na inwestycje zagraniczne, np. przejęcie dotychczasowego konkurenta czy akwizycję zakładu produkcyjnego. Narzędzia oferowane przez obie instytucje rozwoju jeszcze skuteczniej będą wspierać polskich eksporterów w wymagającym otoczeniu pandemicznym i przy silnej presji konkurencyjnej. Rodzimy eksport wykazuje niezwykłą odporność na liczne trudności, a Polska przez ostatnie dwa lata istotnie zwiększyła swój udział w międzynarodowym handlu.

Cieszymy się, że nasze najnowsze rozwiązania – obok banków komercyjnych – zaczyna właśnie oferować BGK. O tym, jak ważna jest współpraca obu instytucji rozwoju krajowi producenci wielokrotnie przekonywali się realizując zagraniczne projekty inwestycyjne. Teraz będą mieli dostępne instrumenty, dzięki którym finansowanie ich rozwoju w kraju, czy aktywności poza nim, niezależnie od wybranej destynacji, będzie na wyciągnięcie ręki. Mamy ambicje i możliwości, by aktywniej wzmacniać pozycję polskiego kapitału na zewnątrz, czy to przez przejęcia czy inwestycje typu greenfield. Warto wykorzystać ten czas rynkowych zawirowań i przy użyciu dostępnych instrumentów wzmacniać nasze firmy, by na trwałe zagościły na obcych rynkach.

- powiedział Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

Więcej informacji znajduje się na stronie.

KUKE S.A.
Poprzedni artykuł
BGK we współpracy z Narodowym Bankiem Ukrainy otworzył specjalny rachunek do wpłat na pomoc dla Ukrainy
Konferencja: Odyseja 2021-2027. Nowa „perspektywa” rynku usług rozwojowych
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO