Konferencja: Odyseja 2021-2027. Nowa „perspektywa” rynku usług rozwojowych

PARP
Grafika do newsa informującego o konferencji "Odyseja 2021-2027".

Już po raz piąty Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje konferencję dla firm szkoleniowo-doradczych w ramach projektu Baza Usług Rozwojowych – największej platformy skupiającej ofertę szkoleń, studiów, warsztatów i kursów, także z dofinasowaniem.

3 marca o godz. 9:00 rozpocznie się spotkanie z ekspertami, którzy będą dyskutowali o rynku usług rozwojowych oraz perspektywach jego rozwoju, a także środkach na rozwój kompetencji.

Wydarzenie transmitowane będzie online.

Do udziału w konferencji Odyseja 2021-2027. Nowe „perspektywy” sektora usług rozwojowych zapraszamy przede wszystkim firmy szkoleniowo-doradcze. Zarówno te, które już zamieściły w Bazie Usług Rozwojowych swoje oferty, jak i te, które dopiero chcą ją poznać i dowiedzieć się o niej więcej.

Przewidywanie i planowanie przyszłości jest obecnie coraz większym wyzwaniem. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na spotkanie z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak się na to wyzwanie przygotować. Podczas konferencji zapewniamy pełne pasji, inspirujące wystąpienia, które pomogą znaleźć miejsce dla siebie na rynku usług rozwojowych obecnie i w przyszłości

– mówi Aleksandra Berg-Koza, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach, PARP.

Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące nowej perspektywy Funduszy Europejskich 2021-2027 w kontekście środków przeznaczonych na rozwój kompetencji. Prelegenci opowiedzą także o nowościach w Bazie Usług Rozwojowych – platformie finansowanej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. przyszłość polskiego i europejskiego rynku szkoleniowego, w tym zalety walidacji i certyfikacji, technologie zmieniające nasze życie i edukację. Planowana jest także dyskusja o tym, jak zadbać o cyberbezpieczeństwo i jak w edukacji wykorzystać sztuczną inteligencję. Eksperci wskażą, jak uczy się nasz mózg i gdzie szukać najlepszych materiałów do samodzielnej nauki.

Oprócz dawki profesjonalnej wiedzy na temat nowości na rynku usług rozwojowych, konferencja umożliwi zapoznanie się z serwisem Bazy Usług Rozwojowych. Oferta szkoleniowa i doradcza w BUR wzmacnia kompetencje, pomaga rozwijać talenty i kierować swoim rozwojem, aby dostosować się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Baza to także szansa dla firm szkoleniowych i doradczych, bo dzięki niej mogą dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych zainteresowanych

– podkreśla Aleksandra Berg-Koza.

W otwarciu konferencji weźmie udział Mikołaj Różycki, p.o prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

O przyszłości polskiego i europejskiego rynku usług rozwojowych będą mówili – Alison Crabb z Komisji Europejskiej, Maciej Tauber z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Aleksandra Berg-Koza i Paweł Startek z PARP.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy także wybitnych ekspertów z zakresu edukacji i rozwoju. Wśród prelegentów są Piotr Konieczny (niebezpiecznik.pl), Radek Kotarski (dziennikarz, przedsiębiorca, twórca kanału Polimaty), Bartłomiej Polakowski (Amazon) oraz Aleksandra Przegalińska (filozof, futurolog, publicysta).

Zapisy na wydarzenie oraz transmisja online.

Baza Usług Rozwojowych utrzymywana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach w ramach projektu „Kontynuacja działań mających na celu rozwój i utrzymanie ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych (BUR)” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Kwota dofinansowania projektu, realizowanego w latach 2019-2023 wynosi ponad 29 mln. zł, z czego 84% pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego.

PARP
Poprzedni artykuł
Nowe wsparcie dla eksporterów – KUKE i BGK rozszerzają współpracę
„Branżowe czwartki” - webinary PARP nt. potrzeb kompetencyjnych i wyzwań na rynku pracy
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO