Nowy konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” już ogłoszony

PARP
Grafika symbolizująca pracę zespołową.

Rusza nowy konkurs w ramach poddziałania „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. To oferta bardzo dogodnego dofinansowania dla startupów, które zakończyły inkubację innowacyjnego pomysłu w ramach poddziałania „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Konkurs finansowany jest dzięki Programowi Polska Wschodnia 2014-2020.

Program stawia na rozwój w makroregionie Polski Wschodniej (województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym dzięki wsparciu Platformy startowej. Konkurs „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” to unikalna szansa dla startupów z Polski Wschodniej, które w swojej pracy mają do czynienia z nowymi trendami i opracowują nowoczesne rozwiązania o globalnym potencjale rynkowym.

Materiał przygotowany przez Newseria na zlecenie PARP

Bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet 1 mln zł startupy mogą przeznaczyć niemal na dowolne wydatki, służące rozwinięciu działalności biznesowej. Startupy chętne do wzięcia udziału w konkursie, powinny dysponować Raportem z inkubacji, wystawionym przez Platformę startową nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r., uwzględniającym rekomendację dotyczącą gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej.

Dodatkowy konkurs to szansa dla tych startupów, które jeszcze pracują nad innowacyjnym pomysłem pod opieką Platform startowych. Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości aktualnej perspektywy finansowej i najlepszym młodym spółkom z makroregionu dostarczyć narzędzi dla bezpiecznego, ale dynamicznego rozwoju

– komentuje Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów, PARP.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na:

  • zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego;
  • wynagrodzenie pracy personelu projektu;
  • zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych;
  • organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to 50 mln zł.

Wnioski będzie można składać w ramach trzech rund konkursu w okresie od 4 stycznia 2022 r. do 19 maja 2022 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie.

PARP
Poprzedni artykuł
„Pracodawca Jutra” – postaw na rozwój kompetencji w swojej firmie
Webinarium PAIH: Podatki przy eksporcie do Rosji
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO