Pomóż rozwijać nowoczesny biznes w Polsce! Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór na ekspertów

PARP
Pomóż rozwijać nowoczesny biznes w Polsce! Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór na ekspertów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) prowadzi ciągły nabór do wykazu ekspertów na lata 2021-2027. Wybrani specjaliści będą odpowiedzialni m.in. za ocenę wniosków o dofinansowanie, wydawanie opinii na etapie procedury odwoławczej oraz realizacji i kontroli projektów. PARP szczególnie zachęca do udziału w rekrutacji ekspertów w obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS), takich jak: technologie informacyjne, komunikacyjne oraz geoinformacyjne, automatyzacja i robotyka, przemysł kreatywny, a nowoczesne rolnictwo, leśnictwo i żywność oraz inteligentne budownictwo zeroemisyjne.

– Obecnie – w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 – jesteśmy zaangażowani w aż trzy krajowe programy współfinansowania ze środków UE: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Te programy to gwarancja dużych środków na rozwój, ale też dużo pracy. Dlatego poszukujemy doświadczonych ekspertów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także wymagane uprawnienia w ramach danych dziedzin – mówi Joanna Zembaczyńska-Świątek, dyrektor Departamentu Koordynacji Wdrażania Programów. – PARP, współpracując z najlepszymi ekspertami, gwarantuje poprawną ocenę wniosków konkursowych, a w efekcie zgodną z zasadami dystrybucję dofinansowań. Sektorowi MŚP dają one szansę na rozwój  m.in. działalności badawczej i wdrożeń innowacji, zielonej transformacji, automatyzacji i robotyzacji produkcji, internacjonalizacji oraz rozwoju kadry – dodaje Joanna Zembaczyńska-Świątek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Kto może wziąć udział w naborze?

Zadaniem ekspertów będzie przede wszystkim udział w pracach Komisji oceny projektów i  przeprowadzanie ocen wniosków o dofinansowanie. Dodatkowo eksperci będą wspomagać PARP swoimi opiniami na etapie rozpatrywania protestów, wprowadzania zmian w realizowanych projektach oraz kontroli projektów. Aby wziąć udział w naborze, kandydaci powinni korzystać z pełni praw publicznych, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, nie być skazanymi prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub za umyślne przestępstwo skarbowe, a także posiadać niezbędną wiedzę, umiejętności, doświadczenie lub uprawnienia w określonej dziedzinie lub dziedzinach, w ramach których prowadzony jest nabór.

Z rekrutacji wykluczeni są: pracownicy instytucji pośredniczących i zarządzających programami FENG, FEPW i FERS oraz osoby, które przygotowują lub przygotowywały wnioski o dofinansowanie na zasadach komercyjnych w ramach tych programów. Więcej szczegółowych zasad wykluczeń znaleźć można na stronie PARP. 

Co więcej, kandydat lub kandydatka na eksperta musi ukończyć i załączyć do wniosku certyfikaty ukończonych szkoleń antykorupcyjnych. Można je znaleźć na platformie e-learningowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego (moduły: Korupcja w administracji publicznej, Korupcja w biznesie oraz Przeciwdziałanie korupcji). 

Poszukiwane specjalizacje

W ramach uruchomionego naboru, PARP poszukuje ekspertów we wszystkich obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Jednak szczególną uwagę zwraca na sektory:

  • KIS 2. Nowoczesne rolnictwo, leśnictwo i żywność,       
  • KIS. 5 Inteligentne budownictwo zeroemisyjne,
  • KIS 10. Technologie informacyjne, komunikacyjne oraz geoinformacyjne,
  • KIS 11. Automatyzacja i robotyka,
  • KIS 12. Przemysły kreatywne. 

To w nich zapotrzebowanie na specjalistów jest największe.

Pełna lista Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, do których można aplikować, jest dostępna na stronie PARP.

Jak złożyć wniosek?

Do naboru na eksperta PARP można zgłosić się online! Wystarczy otworzyć stronę Lokalnego Systemu Informatycznego (http://lsi.parp.gov.pl) i zarejestrować konto. Aktywacja następuje poprzez link otrzymany w mailu. Po zalogowaniu w LSI konieczne jest wybranie profilu eksperta i zaakceptowanie wymaganych oświadczeń. Szczegółowa instrukcja jak prawidłowo wziąć udział w rekrutacji znajduje się w Poradniku dla kandydatów na ekspertów PARP.

Masz wątpliwości lub pytania? Skorzystaj z Poradnika dla kandydatów na ekspertów PARP

Jeśli nurtują Cię wątpliwości dotyczące możliwości udziału w naborze na eksperta, zapraszamy do skorzystania z poradnika dla kandydatów na ekspertów PARP. Znajdziesz w nim kluczowe informacje, takie jak rola eksperta, kryteria kwalifikacyjne, często popełniane błędy przez kandydatów oraz szczegółowy opis procesu rekrutacji. To doskonałe źródło wiedzy, które pomoże Ci lepiej zrozumieć, czy i jak możesz włączyć się do naszego programu ekspertów. Poradnik dostępny jest na stronie PARP.

PARP
Poprzedni artykuł
Zmierzch gigantów motoryzacji: czy Tesla i chińska ekspansja redefiniują rynek elektromobilności?
Webinarium PAIH: Inwestycje w Chinach - założenie spółki, zarządzanie i kontroling podmiotu
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO