podcast biznes

Różne oblicza biznesu – cykl podcastów PARP

PARP
podcast_PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na cykl podcastów „Różne oblicza biznesu”, przygotowywanych w ramach projektu Centrum Rozwoju MŚP. Rozmowy prowadzone są z przedsiębiorcami, którzy opowiadają o wyzwaniach związanych z rozwojem biznesu, o inspiracjach do pracy, a także o trudnych początkach prowadzenia własnej działalności.

Rozmowy dotyczą tego, jak odnaleźć własną niszę rynkową, jak zbudować przewagę konkurencyjną, jak wprowadzić na rynek innowacyjny produkt i później go pozycjonować oraz jak radzić sobie z wchodzeniem na rynki zagraniczne.

Celem audycji jest zarówno inspirowanie do działania osób, które dopiero planują rozpoczęcie działalności, jak i przedsiębiorców chcących dalej rozwijać swój biznes.

Poniżej prezentujemy listę odcinków pierwszego cyklu podcastów „Różne oblicza biznesu”, które są dostępne w serwisie YouTube, na kanale PARP.

Jak pasję do języków obcych i gier komputerowych przekuć w dochodowy interes (posłuchaj)

Bartosz Lewandowski, prezes i założyciel Roboto Global oraz Roboto Sound, opowiada o tym jak z pasji do języka angielskiego i gier komputerowych rozwinąć biznes, który działa globalnie. Podejmowanie trafnych decyzji – wykorzystywanie nowinek technologicznych jako przewagi konkurencyjnej, mądre skalowanie oraz postawienie silnego nacisku na budowanie i utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami – pozwoliło Roboto rozwijać się organicznie i zachować całkowitą niezależność.

O rozwijaniu niszowego biznesu z potencjałem wzrostu (posłuchaj)

Produkcja piw rzemieślniczych to z jednej strony działalność zakorzeniona w wielowiekowej tradycji, z drugiej zaś otwarta na innowacje. Ten niszowy biznes przechodzi od kilku lat bardzo dynamiczny rozwój, a jak mówi nasz rozmówca Marcin Małecki, prezes i założyciel Browaru Maryensztadt, potencjał do wzrostu tego rynku jest wciąż bardzo duży. Marcin Małecki opowiada nie tylko o tym, w jaki sposób wziął się za produkcję piw i skąd przyszła ta inspiracja, ale też wymienia kluczowe czynniki konieczne do zbudowania sobie pozycji w branży.

Kolejne podcasty publikowane będą w każdy poniedziałek, od 22 listopada:

  1. Jak zarabiać na nowoczesnej edukacji: rozmowa z Karolem Górnowiczem, prezesem Skriware.
  2. O patentach, innowacjach i wprowadzaniu produktu na rynek zagraniczny: rozmowa ze Zdzisławem Iwanejko, prezesem Wash Innovation.
  3. O cyberbezpieczeństwie i rozwijaniu startupowych przedsięwzięć: rozmowa z Antonim Omondim, współzałożycielem Sagenso.

Z gośćmi rozmawia Eryk Rutkowski z Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP.

Zapraszamy do słuchania.

 

PARP
Poprzedni artykuł
Webinarium PAIH: Jak odzyskać prawa do znaku towarowego w Chinach?
PARP prezentuje kolejny raport dotyczący rynku pracy. Sytuacja w Polsce lepsza z miesiąca na miesiąc
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO