Kongres 590: Medical Inventi z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

PARP
Kongres 590: Medical Inventi z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Medical Inventi S.A. otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Badania i Rozwój. Spółka zgłoszona do konkursu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości znalazła się w gronie 7 zwycięzców wybranych z ponad 160 zgłoszeń. Nagrody zostały wręczone na uroczystej gali przez Prezydenta Andrzeja Dudę 7 września br. w trakcie trwającego w podrzeszowskiej Jasionce Kongresu 590.
 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Była to XVII edycja wydarzenia, którego ideą jest wspieranie i wyróżnianie najlepszych polskich przedsiębiorców. Nagroda jest kolejnym wielkim wyróżnieniem dla spółki i impulsem dla jej planów rozwojowych na najbliższe lata.


– Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tak prestiżowej nagrody, która jest docenieniem pracy całego zespołu Medical Inventi. FlexiOss® to materiał, który może być przełomowym wynalazkiem w medycynie a w szczególności w ortopedii. Nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i idziemy w dobrym kierunku, dzięki czemu korzystanie z naszego materiału wkrótce będzie już w pełni możliwe. Mamy jednocześnie nadzieję, że tak prestiżowa nagroda przyczyni się do zainteresowania inwestorów finansowych, ponieważ spółka ma już w planach kolejne projekty badawczo-rozwojowe, dotyczące kompozytu FlexiOss®. Jednocześnie dziękujemy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za zaufanie i zgłoszenie naszej kandydatury do udziału w konkursie – Maciej Maniecki, prezes Medical Inventi SA.
 

Medical Inventi to spółka założona jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego.


Od momentu powstania działalność Spółki skupiona jest na przeprowadzeniu procesu komercjalizacji chronionego prawnie (patentami polskim oraz europejskim) wynalazku o nazwie handlowej FlexiOss®. 12 lutego br. otrzymała nagrodę główną podczas XXI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości w kategorii „Produkt przyszłości przedsiębiorcy”. Jest to konkurs promujący najbardziej innowacyjne wyroby i technologie, które mają szansę zaistnieć na rynku krajowym i globalnym.


- Jest nam niezmiernie miło obserwować kolejne sukcesy firm i projektów, które są wizytówką polskiej innowacyjności. Spółka Medical Inventi jest doskonałym przykładem tego, że warto inwestować w działalność badawczo-rozwojową, warto ją wspierać. Firma, która jest beneficjentem wsparcia z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dodatkowo w lutym br. otrzymała tytuł „Polskiego Produktu Przyszłości” w konkursie PARP za swój innowacyjny na światową skalę materiał kościozastępczy. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest kolejnym potwierdzeniem jej wartości – powiedziała Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP.
 

Technologia produkcji biokompozytu to innowacja procesowa, która jest wynikiem prac badawczo-rozwojowych wspartych w ramach działania „Bony na Innowacje dla MŚP”. Medical Inventi S.A., zrealizował również projekt w ramach działania „Go to Brand”, celem zwiększenia rozpoznawalności marki FlexiOss® na rynkach zagranicznych. W ramach grantu otrzymanego w konkursie Polski Produkt Przyszłości przygotowuje dokumentację celem uzyskania zgody FDA na dopuszczenie do rynku amerykańskiego.

PARP
Poprzedni artykuł
Podejmij wyzwanie wagi państwowej: ponad 6 mln zł do zdobycia w ramach konkursów GovTech Polska!
100 dni Akademii PARP
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO