Rekrutacja do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej przedłużona do 5 listopada

PFR
Rekrutacja do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej przedłużona do 5 listopada

Nowy instrument wspierania ekspansji zagranicznej polskich firm – Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej – przedstawił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz „Warsaw Home” w Nadarzynie. 

Przedsięwzięcie to ma pomóc firmom zdynamizować ekspansję zagraniczną w oparciu o narzędzia dostępne w ramach oferty Grupy PFR oraz o współpracę z instytucjami publicznymi. Akcelerator realizowany jest w ramach Programu Flagowego Polskie Meble, którego koordynatorem jest PFR. Patronem honorowym działań jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich - Strefa Nowych Rynków - obejmuje szkolenia z praktycznej wiedzy o narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR, zapewnia kontakty zagraniczne poprzez współpracę z siecią Zagranicznych Biur Handlowych PAIH na świecie oraz udział w wydarzeniach branżowych i rozmowy z partnerami zagranicznymi. Kolejna strefa – Strefa Firm - pozwala na indywidualną obsługę potrzeb uczestników poprzez koordynację procesu doboru narzędzi wsparcia eksportu znajdujących się w ofercie Grupy PFR. Trzecia strefa – Strefa Dialogu – obejmuje współpracę uczestników Akceleratora z administracją publiczną (m.in. MPiT, MSZ, placówkami dyplomatycznymi) i ekspertami w celu wypracowania założeń nowych rozwiązań służących rozwojowi eksportu w branży meblarskiej.

- Akcelerator adresowany jest do firm, które mają produkt oraz doświadczenie targowe, ale szukają sposobu na bezpieczny rozwój za granicą. To co wyróżnia Akcelerator PFR, to m.in. indywidualnie dobrane narzędzia, odpowiadające potrzebom firmy, bez konieczności samodzielnego organizowania konsultacji z wszystkimi podmiotami Grupy PFR - powiedział Bartłomiej Pawlak, członek zarządu PFR.

- Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wdraża obecnie Program Moda na Eksport, który ma na celu m.in. upowszechnianie wśród polskich przedsiębiorców aktywnych strategii wejścia na rynki zagraniczne. Naszym celem jest promowanie rodzimych produktów markowych oraz wzmacnianie wizerunku naszego kraju i polskiej gospodarki na świecie. Bez ekspansji zagranicznej nie będzie innowacyjnej gospodarki. Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej wpisuje się w nurt podejmowanych przez Ministerstwo działań, a Grupa PFR jest ważnym partnerem w realizacji polityki proeksportowych Ministerstwa. Niewątpliwą wartością dodaną Akceleratora PFR jest możliwość współpracy z administracją publiczną przy projektowaniu narzędzi służących wsparciu procesów eksportowych firm - powiedziała Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

UWAGA! Rekrutacja do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej została przedłużona do 5 listopada. Instrument jest dedykowany firmom z dominującym udziałem kapitału polskiego, które posiadają istotny potencjał produkcyjny oraz oryginalny produkt pod własną marką. Ponadto przedsiębiorstwa, które chcą przystąpić do akceleratora muszą przygotować lub już realizować strategię ekspansji zagranicznej. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, a jedna edycja zaplanowana jest na 6 miesięcy. Formularz zgłoszeniowy i podsumowanie informacji na tematy Akceleratora dostępne jest do ściągnięcia poniżej.

Zdjęcie: www.vzor.com

Załączniki:

Akcelerator deklaracja uczestnictwa PDF

Akcelerator Polskie Meble - prezentacja

Akcelerator deklaracja uczestnictwa word

PFR
Poprzedni Poprzedni
Ułatwienia dla MŚP - indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców
Nagroda PSIK dla funduszu funduszy PFR
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Konferencja prasowa PFR: PPK dla 3,7 mln pracowników z 78 tys. małych i średnich firm

PFR

28 lipca 2020

Tarcza Finansowa PFR na ostatniej prostej – nowe wnioski tylko do końca lipca

PFR

27 lipca 2020

Śniadanie Innowatorów #2 | Connect & Scale up PARP

Warunki RODO

Warunki RODO