Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców o Pracowniczych Planach Kapitałowych

PFR
Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na cykl konferencji poświęconych Pracowniczym Planom Kapitałowym, przeznaczonych dla przedstawicieli pracodawców. Będą one odbywać się będą w marcu i kwietniu 2019 r. we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi poszczególnych województw.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br. 

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal www.mojePPK.pl – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z włodarzami wszystkich województw zaprasza na konferencje poświęcone ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji pracodawcy dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje PPK, jakie są terminy i warunki wdrożenia, jakie możliwości daje pracodawcy i pracownikowi oraz otrzymają praktyczne informacje jakie kroki należy podjąć by założyć PPK. Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK.

Naszym celem jest dotrzeć do pracodawców i przekazać rzetelną wiedzę na temat nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy dostarczyć informacje i umiejętności niezbędne do wdrożenia programu. Dlatego nasze konferencje są dedykowane w pierwszej części do wszystkich, w tym do kadry kierowniczej przedsiębiorstw, a w drugiej do działów kadrowych, HR i osób odpowiedzialnych za proces wprowadzenia PPK. Rozpoczynamy serią konferencji po których nastąpi kilkaset szkoleń otwartych, o których w szczegółach będziemy mówić w każdym Urzędzie Wojewódzkim. – mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK oraz współtwórca ustawy o PPK.

Chętnych do uczestnictwa w konferencji prosimy o zgłoszenie telefonicznie pod numerem 800 775 775 lub mailem ppkinfo@pfr.pl

  • 10 kwietnia - Gdańsk
  • 11 kwietnia - Bydgoszcz
  • 16 kwietnia - Szczecin
  • 17 kwietnia - Poznań 
  • 23 kwietnia - Gorzów Wlkp.
  • 23 kwietnia - Łódź,
  • 24 kwietnia - Wrocław
  • 25 kwietnia - Opole

Udział w konferencjach jest bezpłatny. Rozpoczęcie każdej konferencji o godz 10:00. Przewidywany koniec ok 14:00.

PFR
Poprzedni Poprzedni
„Moda Polska” – szansa polskiej branży modowej na międzynarodowy sukces
Pierwsze podmioty zarządzające wpisane do ewidencji PPK
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Rusza nowa tura bezpłatnych szkoleń PPK dla pracodawców

PFR Portal PPK

24 stycznia 2020

Finansowanie z Funduszy Norweskich - ruszył nabór dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw

PARP logo

PARP

20 stycznia 2020

Decyzje biznesowe - jak uczyć się na błędach i wyciągać wnioski?

Warunki RODO

Warunki RODO