Szansa dla polskich studentów w Wielkiej Brytanii – rusza program stażowy Grupy PFR Polska Możliwości

PFR S.A.
Szansa dla polskich studentów w Wielkiej Brytanii – rusza program stażowy Grupy PFR Polska Możliwości

Z analizy badań potrzeb polskich studentów i naukowców na rynku stażowym przeprowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju oraz Federację Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii wynika, że aż 94% z nich rozpatruje powrót do kraju po zakończeniu studiów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom PFR podczas 13. Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich na Uniwersytecie w Cambridge zainaugurował program stażowy Grupy PFR Polska Możliwości skierowany do Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

Nabór do Programu stażowego "Polska Możliwości" w Grupie PFR trwa od 31 stycznia do 9 marca br.

Oferty dla Stażystów w Grupie PFR

Instytucje należące do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju zapraszają najzdolniejszych polskich studentów z Wielkiej Brytanii do uczestnictwa w płatnych stażach w ojczystej, renomowanej instytucji publicznej. Podczas tego zawodowego doświadczenia uczestnicy będą mieli szansę na rozwój osobisty oraz współtworzenie praktycznych rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki, programów wsparcia dla przedsiębiorców i ekosystemu innowacji.

Uruchamiając program stażowy w dniu Brexitu dajemy polskim studentom na Wyspach sygnał, że Polska ma im do zaoferowania szereg możliwości rozwoju zawodowego, nowych wyzwań i udziału w ważnych projektach. Młodzi Polacy mają szansę na wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej na uczelniach i nabycie nowych kompetencji, które będą mogli wykorzystać w dalszym planowaniu swojej kariery zawodowej

- mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR.

Z badania przeprowadzonego przez PFR na przełomie 2019 i 2020 roku wśród Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii wynika, że aż 86% z nich deklaruje chęć odbycia stażu w polskich instytucjach rozwoju. Kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu stażu, które najczęściej wskazywali ankietowani są: renoma i marka firmy, zakres obowiązków pokrywający się z kompetencjami zdobytymi na studiach oraz możliwość rozwoju osobistego i profesjonalnego.

Sama studiowałam w Wielkiej Brytanii i mam w zespole dwie osoby, które również wróciły z Wysp do Polski. Te doświadczenia pozwoliły nam zaprojektować program tak, by był odpowiedzią na realne oczekiwania studentów.

- mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Dodatkowo program powstał także w oparciu o kluczowe kompetencje przyszłości, których stażysta będzie uczył się poprzez praktyczne działania i pracę projektową przy wsparciu mentora dyrektora lub menadżera w departamencie, w którym uczestnik odbywa staż.

- dodaje.

W ramach programu stażowego oferujemy m.in.:

 

szkolenie z kompetencji STEAM zakończone certyfikatem,

 

3 spotkania mentoringowe z wybranym dyrektorem departamentu,

 

indywidualny projekt stażowy do zrealizowania niezależnie od obowiązków,

 

cel rozwoju osobistego dla każdego stażysty (ustalany indywidualnie z przełożonym).

Nabór do Programu stażowego "Polska Możliwości" w Grupie PFR odbywa się poprzez stronę pfr.pl. Trwa od 31 stycznia do 9 marca br. Nadesłane aplikacje podlegają ocenie formalnej. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatkami i kandydatami, zapraszając na rozmowę rekrutacyjną, aby się wzajemnie poznać i doprecyzować oczekiwania.

Osoby spełniające wymagania w najwyższym stopniu będą zaproszone do programu stażowego, który trwa od 29 czerwca do 25 września. Długość stażu będzie ustalana indywidualnie i może trwać od 2 do 3 miesięcy. Staże są płatne. Wszyscy zainteresowani otrzymają  informację zwrotną bez względu na wynik rekrutacji do 30 kwietnia br.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Zgłoś się do 14.02. i wygraj dwutygodniowe szkolenie dla startupów w Izraelu!
Wartość inwestycji venture capital w Polsce w 2019 roku przekroczyła 1,2 mld PLN
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO