Rozmowy o Przyszłości - cykl rozmów na YouTube o tym jak zmieni się świat po pandemii

Eliza Kruczkowska
Rozmowy o Przyszłości - cykl rozmów na YouTube o tym jak zmieni się świat po pandemii

Mieliśmy w PFR bardzo intensywny okres pracy nad Tarczą Finansową. Niektórzy powoli wracają do codziennej pracy, inni dalej wspierają wsparcie największych przedsiębiorstw. Jedno nas wszystkich łączy – zastanawiamy się jak zmieni się świat po pandemii.

Jako dyrektor innowacji w PFR sama dużo o tym myślę. W czerwcu i lipcu przeprowadziłam w Centralnym Domu technologii 12 rozmów na temat nowych technologii w kryzysie oraz ich wpływie na przyszłe zmiany gospodarcze i społeczne w 2020 roku. Dziś chciałabym Was zachęcić do obejrzenia tego nowego cyklu Polskiego Funduszu Rozwoju!

FINANSE

Wśród rozmówców znaleźli się m.in. Karol Sadaj, zarządzający Revolutem w Polsce. Wcześniej rozwijał biznes spółki Uber w Polsce, pracował także w Google czy Pepsico. W rozmowie tłumaczy co to jest FinTech, czy pandemia wpłynęła na to jak wydajemy pieniądze i za co płaciliśmy najczęściej w trakcie lockdownu. Rozmawialiśmy o trendach i stanie branży finansowej w Polsce i o tym jak aplikacje finansowe pomagały ludziom w dobie pandemii.

EDUKACJA

Najbliższy mojemu sercu temat edukacji technologicznej poruszyłam z Karolem Górnowiczem (startup edukacyjny z portfela PFR Ventures) oraz Kamilem Śliwowskim, który przez ostatni rok tworzył program edukacyjny Centralnego Domu Technologii. Niektórzy z Was jako rodzice sami pewnie zastanawiacie się jak sprawdzili się nauczyciele podczas pandemii, jak zmieni się edukacja technologiczna w szkołach i jakie trendy nabiorą znaczenia w związku z pandemią? Staramy się wytłumaczyć kim są cyfrowi debiutanci, jaka jest różnica między programem szkół publicznych i prywatnych oraz jak w przyszłości zmieni się nauka zdalna.

INWESTOWANIE

Dwa odcinki poświeciłam na rozmowy o tym jaki wpływ na inwestycje ma pandemia Covid-19? Wiele osób zastanawia się jakie start-upy są interesujące dla potencjalnych inwestorów? Jak start-up powinien przygotować się teraz na spotkanie z inwestorem oraz czy jakieś innowacje pozytywnie wpłynęły na walkę z pandemią? Zobaczcie rozmowy z Tomaszem Swiebodą z funduszu Inovo VC oraz Borysem Musielakiem z funduszu SMOK Ventures, który ostatnio wyspecjalizował się w branży gamingowej i przyszłości e-sportu (branże, które bardzo urosły podczas pademii!)

SZTUCZNA INTELIGENCJA

Pracując nad tarczą, zespół Tomka Piotrowicza przetarł szlaki w wykorzystaniu danych w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji w naszej organizacji – automatyzacja weryfikacji danych pokazała jak nowoczesne technologie mogą usprawniać pracę. Próbując wytłumaczyć te procesy rozmawiam z profesor Aleksandrą Przegalińską, Prorektor w Akademii Leona Koźmińskiego. Tłumaczymy czym jest sztuczna inteligencja, zastanawiamy się czy przewidziała koronawirusa i czy  może zachorować?

W kolejnych odcinkach rozmawiamy też o zdrowiu i technologii, telemedycynie oraz branży foodtech (innowacje technologiczne dla sektora spożywczego są kolejną rewolucją jakiej doświadczymy). Jeszcze raz serdecznie Was zachęcam do oglądania i słuchania Rozmów o przyszłości – jeśli interesują Was zmiany jakie dokonują się wokół nas w związku z pandemią Covid-19 – to będzie cos dla Was!

Cała Playlista dostępna jest pod linkiem.

Eliza Kruczkowska
Poprzedni artykuł
To może być dobra dekada rozwoju dla Polski
Jak Covid zmienił świat innowacji i startupów?
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO