Kraków Małopolska

Kraków najpopularniejszą inwestycją – pięciu chętnych na jedno mieszkanie!

PFR Nieruchomości logo
Kraków najpopularniejszą inwestycją – pięciu chętnych na jedno mieszkanie!

Ponad pięciu chętnych na jedno „M” w Krakowie - 2576 wniosków wpłynęło w zakończonym naborze do mieszkań powstających na krakowskich Klinach. To największa liczba aplikacji wśród wszystkich inwestycji spółki PFR Nieruchomości. Zgodnie z harmonogramem, pierwsi najemcy mają wprowadzić się do mieszkań przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej jeszcze w tym roku.

Osoby zainteresowane zamieszkaniem na osiedlu powstającym w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego mogły wnioskować o to za pośrednictwem strony internetowej www.krakow.mdr.pl. Następnie są zobowiązane, by w ciągu 60 dni dostarczyć niezbędne dokumenty, które potwierdzą deklarowane informacje np. oświadczenie o rozliczaniu się z podatku dochodowego na terenie Krakowa czy oświadczenie o posiadaniu książeczki mieszkaniowej wydanej przed końcem października 1990 roku.

Na krakowskim samorządzie spoczywa obowiązek nadania punktacji każdemu ze złożonych wniosków. Punkty są przyznawane w oparciu o kryteria społeczne ustalone przez Radę Miasta Krakowa. Preferowane będą mi.in. rodziny z dziećmi, młodzi którzy nie ukończyli 35 roku życia, absolwenci wyższych uczelni, rozliczający się z podatku dochodowego w Krakowie, osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych. Liczba punktów przyznana wnioskującemu będzie zależała od stopnia w jakim spełnia przyjęte przez samorząd kryteria.

Za drugą część naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości S.A.. Polega ona na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej, czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG InfoMonitor i Krajowym Rejestrze Długów.

Średnia stawka czynszu oferowanych mieszkań wynosi 28,85 zł./mkw. Inwestycja przy ul. Anny Szwed - Śniadowskiej zostanie objęta dopłatami do czynszów w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Jest to możliwe dzięki włączeniu się krakowskiego samorządu w proces naboru przyszłych najemców mieszkań. Szacuje się, że wysokość dopłaty dla czteroosobowej rodziny może wynieść nawet 530 złotych miesięcznie.

Od początku roku spółka PFR Nieruchomości rozpoczęła komercjalizację ponad 1,6 tys. mieszkań. Zakończyły się już nabory w Katowicach (2116 chętnych), Świdniku (1035 chętnych), Mińsku Mazowieckim (660 chętnych), Dębicy (506 chętnych), Radomiu (1139 chętnych) oraz w Krakowie (2579 chętnych). Do 30 czerwca trwa nabór do inwestycji w Łowiczu, gdzie do tej pory wpłynęło 229 wniosków. Łącznie na 1661 mieszkań zgłosiło się już ponad 8258 chętnych.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.krakow.mdr.pl

www.mplus.pl

PFR Nieruchomości logo
Poprzedni artykuł
Polski Fundusz Rozwoju z ratingiem A/A-
Ruszamy z kolejną inwestycją na Dolnym Śląsku!
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO