Webinarium IPCEI

Webinaria – o czym warto wiedzieć planując projekt w ramach mechanizmu IPCEI?

PFR S.A.
Webinaria – o czym warto wiedzieć planując projekt w ramach mechanizmu IPCEI?

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju zapraszają na webinaria dotyczące mechanizmu IPCEI (Important Projects of Common European Interest).

Celem webinarium jest czytelne przedstawienie najważniejszych praktycznych aspektów związanych z planowaniem projektów w ramach mechanizmu IPCEI.

Pierwszy webinar będzie miał miejsce 18.08.2020 (wtorek) o 13:00, mogą się Państwo na niego zapisać na naszej stronie.

Mechanizm Important Projects of Common European Interest (IPCEI) daje przedsiębiorstwom unikalną szansę na dofinansowanie ich projektu nawet do 100% jego luki finansowej w odniesieniu do kosztów kwalifikowanych. Jest to jednak mechanizm wymagający, dla firm planujących strategicznie i długodystanowo, dedykowany dla projektów strategicznych z perspektywy KE oraz z perspektywy rekomendujących je krajów członkowskich, projektów o wysokim poziomie innowacyjności, dużym znaczeniu dla gospodarki, angażujących w ich realizację inne kraje UE.

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nabór na założenia do projektów IPCEI, wpisujących się w łańcuch wartości systemów i technologii wodorowych. Webinarium jest dedykowane przedstawicielom firm planującym złożyć swój projekt w ramach tego naboru (link: Nabór MR na projekty IPCEI dla gospodarki wodorowej)

Podczas webinarium poruszymy takie tematy jak:

  • Wodór - kontekst
    • Europejski (Zielony Ład, Hydrogen Europe)
    • Krajowy (zaangażowane ministerstwa, instytucje publiczne, strategia)
    • IPCEI dla technologii oraz systemów wodorowych
  • Podstawowe informacje o IPCEI (cel, korzyści, podstawy prawne, zastosowanie, finansowanie, kryteria kwalifikowalności, innowacyjność, dzielenie się wiedzą (spillover and dissemination)
  • Proces (interesariusze, rola rządu, rola Komisji Europejskiej, etapy, dokumenty, kluczowe wymagania (współpraca, spill-over & dissemination, innowacyjność, RDI/FID, monitorowanie - Claw-back)
  • Sesja pytań i odpowiedzi

Więcej informacji o webinariach znajdą Państwo na naszej stronie, zapraszamy serdecznie do rejestracji i do zobaczenia!

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Innowacje i przedsiębiorczość pomogą rozpędzić polską gospodarkę – ruszyła Szkoła Pionierów PFR
12 pomysłów na walkę z kryzysem – znamy finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO