Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP

PARP
Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP

Ostatni dzwonek dla firm z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, by otrzymać nawet kilkaset tys. zł dofinansowania wejścia na rynki zagraniczne. Ostatnia runda konkursu „Internacjonalizacja MŚP” zakończy się 3 września.

Program prowadzony przez PARP ma na celu wpieranie mikro-, małych lub średnich firm działających w województwach Polski Wschodniej, które mają produkty o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym. 

Nawet 800 tys. zł na przygotowanie ekspansję

Przedsiębiorcy, którzy chcą wejść ze swoimi produktami na rynek szwajcarski lub do jednego z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł. Ci, których interesują dalsze rynki mogą otrzymać nawet 800 tys. zł. Minimalny wkład własny to 15% kosztów projektu. Budżet konkursu to 50 mln zł.

Dofinansowanie można przeznaczyć na opracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów. Dotacja może objąć część kosztów udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych, a także nabycia środków trwałych (z wyłączeniem nieruchomości) lub wartości niematerialnych i prawnych. 

Masz wątpliwości? Spotkaj się z ekspertami PARP

O wsparciu ekspansji zagranicznej w ramach programu Internacjonalizacja MŚP będzie można porozmawiać z ekspertami PARP w Olsztynie. Spotkanie, które odbędzie się 30 lipca br. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie okazją, by omówić wniosek o dofinansowanie i uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ofertą PARP. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie informacyjne w Olsztynie:

Wtorek 30 lipca, godzina 11:30 
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, sala 15A
ul. Władysława Trylińskiego 2

Pytania dotyczące wspierania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania, formularz kontaktowy w portalu PARP oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202. 

PARP
Poprzedni Poprzedni
Rusza kolejny cykl szkoleń PPK
Ruszają Pracownicze Plany Kapitałowe dla największych firm
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – rusza cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

PARP logo

PARP

26 maja 2020

Polski Fundusz Rozwoju i banki uruchomią obsługę wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR

PFR

28 kwietnia 2020

Bezpłatne e-booki od PFR pomogą w cyfrowej transformacji biznesu