Zapytanie musi mieć minimum 3 znaki
Ekspansja zagraniczna

Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP

PARP
Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP

Ostatni dzwonek dla firm z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, by otrzymać nawet kilkaset tys. zł dofinansowania wejścia na rynki zagraniczne. Ostatnia runda konkursu „Internacjonalizacja MŚP” zakończy się 3 września.

Program prowadzony przez PARP ma na celu wpieranie mikro-, małych lub średnich firm działających w województwach Polski Wschodniej, które mają produkty o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym. 

Nawet 800 tys. zł na przygotowanie ekspansję

Przedsiębiorcy, którzy chcą wejść ze swoimi produktami na rynek szwajcarski lub do jednego z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł. Ci, których interesują dalsze rynki mogą otrzymać nawet 800 tys. zł. Minimalny wkład własny to 15% kosztów projektu. Budżet konkursu to 50 mln zł.

Dofinansowanie można przeznaczyć na opracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów. Dotacja może objąć część kosztów udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych, a także nabycia środków trwałych (z wyłączeniem nieruchomości) lub wartości niematerialnych i prawnych. 

Masz wątpliwości? Spotkaj się z ekspertami PARP

O wsparciu ekspansji zagranicznej w ramach programu Internacjonalizacja MŚP będzie można porozmawiać z ekspertami PARP w Olsztynie. Spotkanie, które odbędzie się 30 lipca br. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie okazją, by omówić wniosek o dofinansowanie i uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ofertą PARP. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie informacyjne w Olsztynie:

Wtorek 30 lipca, godzina 11:30 
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, sala 15A
ul. Władysława Trylińskiego 2

Pytania dotyczące wspierania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania, formularz kontaktowy w portalu PARP oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202. 

PARP
Poprzedni Poprzedni
Rusza kolejny cykl szkoleń PPK
Ruszają Pracownicze Plany Kapitałowe dla największych firm
Następny Następny

Zainteresują Cię również

PFR wspiera Akademię GPW Growth

PFR

16 października 2019

Corporate-Startup Mixer: Nanotechnologia

PARP logo

PARP

15 października 2019

Podejmij wyzwanie wagi państwowej: ponad 6 mln zł do zdobycia w ramach konkursów GovTech Polska!

Warunki RODO

Warunki RODO